Дев’ять країн вийшли з Альянсу незалежних пресрад Європи через присутність рф

29.10.2022

Дев’ять країн Європи підтримали позицію Комісії з журналістської етики України і припиняють своє членство в Альянсі незалежних пресрад Європи (AIPCE). Причиною такого рішення є невиключення зі складу цієї організації представників рф.

Так, з Альянсу вийшли пресради Вірменії, Данії, Естонії, Фінляндії, Грузії, Ірландії, Молдови, Норвегії та Швеції.

Комісія з журналістської етики ще у квітні цього року пропонувала виключити рф з Альянсу через бездіяльність щодо маніпуляцій, багаторічної брехні та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа стосовно України. Проте рішення досі не було ухвалене.

Окрім того, з 2020 року до складу російської колегії входять пропагандисти познер і симоньян.

Зазначені вище країни вирішили вийти з Альянсу незалежних пресрад Європи після того, як там не прийняли навіть тимчасове відсторонення рф як компроміс.

У спільній заяві наголошується, що «Той факт, що Україна поза, а росія є, унеможливлює для нас перебування в AIPCE. Ми не в змозі судити співробітників російської колегії, але у рф сьогодні фактично немає свободи преси… Весь медіасектор використовується в огидній пропагандистській машині путіна».

«З цього моменту ми призупиняємо наше членство в AIPCE, поки наші українські колеги не зможуть приєднатися знову. Логотипи та назви наших пресрад необхідно негайно видалити з сайту AIPCE», – акцентують країни.

Загалом до Альянсу незалежних пресрад, крім України, входило 28 країн: Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Кіпр, Болгарія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Угорщина, Косово, Ірландія, Чорногорія, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Росія.

Нагадаємо, Комісія з журналістської етики оголосила про припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи, оскільки до нього досі входить російська Громадська колегія зі скарг на пресу. За результатами розгляду скарги КЖЕ на загальних зборах Альянсу 21 жовтня щодо виведення з його складу цієї колегії таке рішення при таємному голосуванні не набрало достатньої кількості голосів.