Дев’ять громадських об’єднань сфери фізичного виховання та спорту братимуть участь в обранні члена Наглядової ради Суспільного мовника

15.02.2021

15 лютого завершила роботу Громадська комісія, яка проводила оцінку громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері фізичного виховання та спорту. Вимоги до об’єднань, що можуть брати участь в обранні члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України,  встановлені Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Члени Наглядової ради суспільного мовника від громадськості обираються на конференціях. Участь у них можуть брати громадські об’єднання та асоціації, які діють у своїй сфері щонайменше три роки, мають у своєму складі авторитетних учасників і ведуть активну діяльність, тобто організація упродовж останніх трьох років періодично, не рідше ніж кілька разів на рік, організовує громадські заходи у відповідній сфері.

На участь у конференції у сфері фізичного виховання та спорту подало заяви 9 громадських об’єднань. Їх усіх Громадська комісія рекомендує допустити до участі в конференції.

На основі пропозицій Громадської комісії на наступному засіданні Національна рада ухвалюватиме рішення про допуск громадських асоціацій та об’єднань до участі в конференції.

Громадська комісія складається із представників громадських рад, що діють при різних міністерствах та інших органах державної влади. Цього разу до неї входило 9 осіб, які були делеговані громадськими радами при Національній раді, Державному комітетові телебачення і радіомовлення і Міністерстві молоді та спорту України.

Наступним кроком у процесі обрання члена Наглядової ради НСТУ стане подання цими організаціями кандидатів, серед яких і обиратиметься член Наглядової ради суспільного мовника.  

Як повідомлялося раніше, на засіданні 12 лютого Національна рада оновила склад Наглядового органу НСТУ.