Держкіно відреагувало на звернення Національної ради щодо телесеріалу «Танкіст»

04.04.2017

Державне агентство України з питань кіно розглянуло звернення Національної ради щодо 4-серійного телесеріалу «Танкіст» (реж. Єфремов О., Білорусь, 2017) і при розгляді клопотання телеканалу «Інтер» стосовно оформлення державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування цього фільму ухвалило рішення відмовити йому в  державній реєстрації та видачі державного прокатного посвідчення.

Моніторингом Національної ради у період з 01.05.2017 по 03.05.2017 на телеканалі «Інтер» було зафіксовано трансляцію анонсів телесеріалу «Танкіст». При цьому в інформації, оприлюдненій на сайті Міністерства культури РФ – http://mkrf.ru/registr/, країною-виробником фільму зазначена Росія, а не Білорусь, а рік  випуску – 2016, а не 2017.

Статтею 15-1 Закону України «Про кінематографію» в Україні заборонена трансляція фільмів, створених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які вироблені та/або вперше оприлюднені після 1 січня 2014 року.

Телесеріал «Танкіст» був анонсований телеканалом «Інтер» ще до отримання ним дозволу на розповсюдження в Україні. Своїм рішенням Держкіно унеможливило подальшу трансляцію цього фільму на вітчизняних телеекранах. На жаль, мовник часто у своїй діяльності вдається до заходів, які обурюють суспільство, нехтуючи європейським вектором розвитку країни і живучи старими прорадянськими ілюзіями.