День української писемності та мови – любимо, пишаємось, вчимося!

09.11.2022

Сьогодні — Свято Українського Слова, нашої рідної Мови.

Рідна мова і писемність — це основа кожного народу і нації. Мова єднає українців, допомагає відстоювати ідентичність і самобутність. Наше слово століттями захищає національні цінності, а нині протистоїть ворожій пропаганді. Завдяки збереженню мови Україна вистояла на важкому шляху до становлення сильної самостійної європейської країни.

Мова — складова нашої державності. Тисячі українців віддали життя за Незалежність, за право думати, говорити українською, писати рідною мовою. Шевченко і Франко, Українка і Кобилянська, Пчілка і Кропивницький, Хвильовий і Стус — сотні письменників, культурних діячів берегли українську мову, писемність попри переслідування, зневагу і тортури. Наше завдання — не зрадити їхніх зусиль.

Мова — це наша Зброя. Незрозуміла ворогам і ефективна для наших бійців. Допомагає нищити тих, хто хоче принести на українську землю так званий «руській мір», хто хоче знищити Україну.

Мова — це  Свобода. Адже українська — це перше, що чують люди на нашій, звільненій Збройними силами України від рашистської нечисті, землі.

Мова — це Єдність. Вона згуртовує українців, де б вони не були. Українське слово все частіше звучить у телерадіоефірах за кордоном. У дитячих казках, програмах новин, ток-шоу і «Єдиному марафоні», які дивляться і слухають у двадцяти країнах Європи, в Японії, США та Канаді. Світ відкриває для себе українську.

Мова  — це Спротив російській навалі, століттям ворожого панування, яке намагалося вбити українське слово, вбити нас.

Тож, говорімо українською! Навчаймо рідної мови наших дітей! Допомагаймо друзям і знайомим! Робімо українську мову непереможною!

Хай славиться наша рідна українська Мова!