Демократія повинна вміти захищатися

27.02.2024

«Два роки війни: Україна, ЮНЕСКО і шлях вперед» – 26 лютого у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулася експертна дискусія, присвячена боротьбі України проти російської інформаційної навали. Її співорганізаторами стали Постійні представництва Литви і Канади при ЮНЕСКО від імені Групи друзів України у цій організації. Розповісти про інструменти боротьби з дезінформацією запросили голову Національної ради Ольгу Герасим’юк.

Не тільки у Європі сьогодні добре усвідомлюють загрозу, яку несе російська дезінформація для демократичного світу. Саме тому дипломати і медіа цікавляться досвідом протидії України пропаганді та дезінформації. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк представила огляд ситуації та загроз, які несе Україні і світові російська пропаганда, та окреслила необхідні для протидії кроки.

У дискусії також взяли участь Директор Київського безпекового форуму Данило Лубківський, керівник Представництва Українського інституту у Франції Іван Рябчій, журналістка, письменниця та історикиня Галя Акерман, а також журналістка і викладачка Тетяна Огаркова. Про свою підтримку України і важливість обміну досвідом успішної боротьби від імені Групи друзів України в ЮНЕСКО під час заходу сказала Постійна представниця Литви при ЮНЕСКО Юланта Бальчюнєнє.

На заході були присутні Постійні представники і Посли країн при ЮНЕСКО, представники делегацій Європейського Союзу та інших країн, медіа, громадськість, студенти. Вони одностайно заявили про свою повну підтримку народу України у боротьбі за свободу і незалежність.