Делегація Національної ради вивчає досвід грузинського регулятора щодо прозорості медіа-власності

24.03.2017

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук, начальник юридичного управління Анна Чумаченко та її заступник Олена Ніколаєнко 23 – 24 березня під час візиту до Грузії  вивчають досвід Національної комісії з питань зв’язку цієї країни щодо механізмів забезпечення прозорості медіа-власності.

Серед питань, що обговорюються, – практичні механізми й інструменти збору інформації про фінансовий стан суб’єктів інформаційної діяльності та заявлених ними бенефіціарних власників, перевірка зібраної інформації на достовірність, особливі аспекти ведення бази даних суб’єктів інформаційної діяльності в Грузії та процедури оприлюднення отриманої й опрацьованої інформації. Крім того, розглядаються конкретні «нетипові» справи, що не врегульовані на законодавчому рівні, а також такі, де медіа-регулятор має сумніви стосовно достовірності поданої інформації.

Окремим пунктом розмови є санкції, які Національна комісія з питань зв’язку Грузії застосовує до своїх ліцензіатів за порушення законодавчих вимог.

Нагадаємо, Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення» було ухвалено Парламентом 3 вересня 2015 року, він набув чинності 1 жовтня  того року.

До 31 березня кожного року телерадіоорганізації зобов’язані подавати до регуляторного органу інформацію про свою структуру власності.