«Мережа етичної журналістики» (The Ethical Journalism Network, EJN) – це коаліція більш ніж 60 груп журналістів, редакторів, власників преси та груп підтримки медіа з усього світу, що продовжує розширюватись. «Мережа» зареєстрована як доброчинна організація у Великій Британії, що діє під керівництвом Правління та міжнародної мережі радників.
Мета «Мережі» – сприяння розвитку професії журналістики та сприяння усвідомленню громадської вартісності високих етичних стандартів у роботі ЗМІ шляхом освіти, навчання та публікації корисних досліджень
«Мережа» публікує щотижневий дайджест про події у сфері журналістики.
Протидія мові ненависті та покращення висвітлення у ЗМІ проблем міграції в Уганді
Рейчел Накітаре, Представник «Мережі етичної журналістики» у Африці
Наразі Уганда надає притулок понад 1 млн 600 тисячам біженців – це найбільша кількість в історії країни. Пошукачі термінового притулку прибувають зі Східної та Центральної Африки.
Біженців нерідко зображують як терористів або як тягар для суспільства, а більшість медійних сюжетів не приділяють жодної уваги життю біженців.
Цей варіант подачі інформації було відкинуто як неефективний на виставці «Media Challenge Expo 2018», що відбулася в Кампалі з 16 по 18 листопада під назвою «Змінюючи висвітлення ЗМІ проблем біженців в Уганді».
Як представника «Мережі етичної журналістики» у Африці, мене запросили виступити на вказаній виставці та провести два семінари для надання практичних вказівок молодим журналістам, використовуючи наші рекомендації з висвітлення ЗМІ міграційних питань, нашого тесту з 5 пунктів на виявлення мови ворожнечі та інші ресурси.
Обидві рекомендації доступні Суахілі та більш ніж тридцятьма іншими мовами. Мережа також долучиться до розробки «Посібника для журналістів щодо висвітлення проблем біженців», який готує Ініціатива «Media Challenge». Публікація посібника відбудеться у лютому 2019 року.
Повністю прочитати допис можна за посиланням:
Висвітлення проблем трудової міграції у Йорданії
– Як журналісти краще можуть висвітлювати питання трудової міграції?
– Які етичні проблеми виникають при цьому?
– Чи повинні журналісти стати прибічниками реформ?
Це лише деякі з тем, про які говорив Том Лоу минулого тижня з йорданською журналісткою Савсан Табаза.
Переглянути відео обговорення можна за посиланням.
Савсан була однією з перших журналістів, які отримали стипендії «Мережі»/ILO на підтримку висвітлення у ЗМІ питань сфери трудової міграції в Йорданії та інших країнах регіону.
Ви можете ознайомитися з трьома публікаціями Савсан у рамках стипендії за посиланням.
Том і Савсан також виступили з доповіддю з питань трудової міграції в рамках панельної дискусії з Глобальною мережею журналістських розслідувань (GIJN) та Міжнародним центром з розробки міграційної політики (ICMPD) на саміті організації «Арабські журналісти на підтримку журналістських розслідувань» (ARIJ) 1 грудня 2018 року.
Більше інформації про стипендії за посиланням.
ОСТАННІ НОВИНИ У НАШОМУ БЛОЗІ
– Етичність сюжетів: журналістика і медіа грамотність
Чому деякі журналісти скептично налаштовані щодо медіа грамотності? Як може бути інтегрована відкритість процесів, етики та механізмів підзвітності журналістики до структури журналістики, розроблення та технік розповіді сюжетів?
– Лідери демократичних країн підтримали історичну «Міжнародну декларацію про інформацію та демократію»
У неділю, 11 листопада, президент «Мережі етичної журналістики» Айдан Уайт виступив на Паризькому мирному форумі на підтримку «Міжнародної декларації про інформацію та демократію», разом із семи головами держав і главами ЮНЕСКО та Ради Європи.
– Подолання інформаційної кризи – Нова доповідь LSE
– Журналістика у добу ненависті – стаття А.С. Паннірсілван, радника «Мережі» і редактора журналу «Hindu».
– Наверле: Фейкові новини і Майбутнє ЗМІ – Інтерв’ю Айдана Уайта, Президента «Мережі етичної журналістики» для «Green European Journal».
Детальніше переглянути вказані вище рубрики, матеріали і дайджест від 7 грудня 2018 р. повністю (англійською мовою) можна за посиланням.