Дайджест від «Мережі етичної журналістики» від 27 липня 2018 року

03.08.2018

«Мережа етичної журналістики» (The Ethical Journalism Network, EJN) – це коаліція більше ніж 60 груп журналістів, редакторів, власників преси і груп підтримки медіа з усього світу, що далі розширюється. «Мережа» зареєстрована у Великій Британії як доброчинна організація, що діє під керівництвом Правління та міжнародної мережі радників.

Мета «Мережі» – сприяння розвитку професії журналістики і сприяння усвідомленню громадської вартісності високих етичних стандартів у роботі ЗМІ шляхом освіти, навчання та публікації корисних досліджень.

«Мережа» публікує щотижневий дайджест про події у сфері журналістики.

 Маніфест заради стабільної журналістики в Південно-Східній Європі та Туреччині

Довіра до медіа та незалежної журналістики є важливими передумовами для побудови демократії. Однак довіра до журналістики занепадає у час дезінформації та політичної пропаганди, а глибока криза плюралізму загрожує Європі загалом і країнам Південно-Східної Європи й Туреччині.

Але зміни вже розпочато. Лідери ЗМІ і журналістики гуртуються, щоб розірвати замкнене коло корупції та надмірного політичного впливу на журналістику.

Вони є партнерами в програмі «Мережі етичної журналістики» «Посилення довіри до медіа у Південно-Східній Європі та Туреччині», що відкриває нові ідеї щодо того, як змінити тенденцію занепаду суспільної довіри й одночасно побудувати життєздатне і реалістичне майбутнє для стабільної етичної журналістики.

До проекту долучилися вже кілька провідних інформаційних центрів у Сербії, Косово, Чорногорії та Македонії. Більше ЗМІ в Боснії та Герцеговині, Албанії та Туреччині приєднаються до процесу, а регіональна конференція запланована до липня 2019 року.

Цей інноваційний проект посилює журналістику і визначає засоби масової інформації, які прагнуть до етики та прозорості. Ці незалежні ЗМІ торують шлях до журналістики в інтересах суспільства. Вони є гарантами незалежної, етичної журналістики, і їм слід надавати підтримку, щоб зберегти демократію в регіоні.

Повністю ознайомитися з текстом можна тут

 Нові подкасти «Мережі етичної журналістики»

«Мережа» запустила два подкасти – це частина проекту «Посилення довіри до медіа у Південно-Східній Європі та Туреччині», трирічної програми, яку впроваджує Мережа етичної журналістики в партнерстві з ЮНЕСКО і за підтримки Європейської Комісії.

«Слова, що мають значення: Глосарій для журналістів Кіпру»

Нова брошура «Слова, що мають значення: Глосарій для журналістів Кіпру» спрямована на заохочення обережного і чутливого викладення інформації у журналістських матеріалах. Вона висвітлює певні слова і фрази, які дехто вважає негативними або упередженими, і є частиною більш широкого діалогу за участі профспілок, органів регулювання преси та молодих журналістів.

Глосарій є центральним елементом проекту «Діалог на Кіпрі», який протягом останніх двох років сприяє співпраці попри політичні розбіжності, що упродовж декількох десятиліть відокремили турецьких кіпріотів від їх грекомовних співвітчизників. Це запрошення власникам засобів масової інформації, редакторам і журналістам до обговорення того, як вони подають свої сюжети і наративи, а також мови, яку вони обирають.

Додаткова інформація

Завантажте глосарій англійською, грецькою і турецькою мовами

Дізнайтеся більше про проект ОБСЄ «Діалог на Кіпрі»

Прочитайте вступ Айдана Уайта до глосарія

Прочитайте прес-реліз EJN про публікацію глосарія

Після публікації глосарія президент «Мережі» Айдан Уайт написав відгук на реакцію критиків брошури. Блог Айдана опубліковано «Politis» (грецькою мовою)«Cyprus Mail» (англійською)«Havadis» (турецькою).

Інше висвітлення проекту:

Інтерв’ю із представником ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлемом Дезіром, опубліковане у «Yenidüzen».

Самі Озусу на нещодавній конференції ОБСЄ в Грузії опублікував у «Yenidüzen» допис під заголовком: «Світові потрібен новий глосарій»

ПРОЧИТАТИ ДОПИС АЙДАНА УАЙТА ПОВНІСТЮ

ОСТАННІ НОВИНИ У НАШОМУ БЛОЗІ

Кіпр: Журналістика в тенетах заголовків «мертвого сезону»

На Кіпрі у розпал «мертвого сезону» для журналістики сама журналістика потрапила в заголовки. Президент «Мережі» Айдан Уайт пише, що було штучно створено галас довкола зусиль журналістів сприяти дискусії по обидва боки Кіпру щодо слів і фраз, які журналісти використовують у своїй діяльності.

Етика: унікальна пропозиція ЗМІ:

Член правління EJN К’єрсті Локен Ставрум, генеральний директор «Tinio Trust», пише в новій брошурі «Боротьба з фейками – нордичний шлях», опублікованій Радою міністрів Північних країн, що журналістська етика повинна бути нашою унікальною торговельною пропозицією (USP).

Криза біженців: негайні та тривалі наслідки потужних зображень:

Нещодавні зображення й кадри дітей-мігрантів, розміщених у дротяних клітках біля південного кордону Сполучених Штатів, викликали світове обурення. Але, окрім впливу на політику в короткостроковій перспективі, чи справді конфліктні образи створюють зміни у громадській свідомості та готовності діяти стосовно проблем біженців?

БІЛЬШЕ З БЛОГУ ЩОДО ЕТИКИ

ІНШІ РУБРИКИ ДАЙДЖЕСТУ:

МОЖЛИВОСТІ

ОСТАННІ НОВИНИ

ОНЛАЙН-ЗАЛЯКУВАННЯ І СВОБОДА СЛОВА

ДЕЗІНФОРМАЦІЯ

МІГРАЦІЯ

ПЛАТФОРМИ І СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

МЕДІА-РОЗМАЇТТЯ

ГЛОБАЛЬНІ НОВИНИ З ЕТИКИ

 ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ МЕРЕЖІ ЕТИЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Опубліковано звіт «Мережі етичної журналістики» за 2017-2018 рр.

Переглянути документ (англійською мовою) можна за посиланням

Детальніше переглянути вказані вище рубрики, матеріали і дайджест від 27 липня 2018 р. повністю (англійською мовою) можна за посиланням.