«Мережа етичної журналістики» (The Ethical Journalism Network, EJN) – це коаліція більш ніж 60 груп журналістів, редакторів, власників преси та груп підтримки медіа з усього світу, що продовжує розширюватись. «Мережа» зареєстрована як доброчинна організація у Великій Британії, що діє під керівництвом Правління та міжнародної мережі радників.
Мета «Мережі» – сприяння розвитку професії журналістики та сприяння усвідомленню громадської вартісності високих етичних стандартів у роботі ЗМІ шляхом освіти, навчання та публікації корисних досліджень
«Мережа» публікує щотижневий дайджест про події у сфері журналістики.
Новий рівень безкарності і нахабства вбивць журналістів
Автор: Ендрю Хеслоп, Директор з питань свободи преси Світової асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA)
Для тих, хто намагається змусити мовчати журналістів, залякати ЗМІ або дискредитувати нашу роль у наданні інформації суспільству – все йде по-старому. Проте за останні тижні ми стали свідкам рекордного рівня зневаги до професії журналістів, які відчайдушно борються з глобальною безкарністю і потребують допомоги у цій боротьбі.
Чи викриваючи корупцію у Європі, чи ж розвінчуючи обман у США, чи то забезпечуючи втілення справедливості щодо відповідальності за вбивство, нібито санкціоноване Саудівською Аравією – журналісти у цілому світі і досі загрожені все більш нахабними намаганнями викривити і очорнити правду – з боку тих самих сил і інститутів, які мають діяти для її захисту і убезпечення.
Прочитати допис повністю можна за лінком.
#ПравдаНіколиНеПомирає
#TruthNeverDies
Для відзначення Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів ЮНЕСКО започаткувала міжнародну кампанію, спрямовану на залучення громадської думки та підвищення обізнаності про становище журналістів у всьому світі. Щоб отримати додаткові відомості, слідкуйте за дописами за хештегом #TruthNeverDies та завантажте їх інформаційний пакет.
ЗАВАНТАЖТЕ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПАКЕТ ЮНЕСКО ЗА ЛІНКОМ.
СТАН ГУМАНІТАРНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ
15 жовтня Мережа досліджень у сфері гуманітарних новин оприлюднила нову важливу доповідь «Стан гуманітарної журналістики», що базується на дослідженні тривалістю 4 роки, присвяченому тому, яким чином засоби масової інформації висвітлюють гуманітарні питання.
Том Лоу з Мережі етичної журналістики взяв участь у однойменній панельній дискусії, присвяченій публікації доповіді, що відбулася в Лондонському університеті Сіті. Подія була підбита в цьому блозі та у вигляді серії подкастів.
ЗАВАНТАЖТЕ ПОВНУ ДОПОВІДЬ ЗА ЛІНКОМ.
Послухайте авторів доповіді: докторів наук Мел Банс (Лондонський університет Сіті), Мартіна Скотта (Університет Іст Англіа) та Кейт Райт (Единбурзький університет) які розповідають про те, які саме новинні ЗМІ повідомляють про гуманітарні проблеми, про те, як вони створюють такі сюжети та про те, якій аудиторії цікаві ці новини.
Зміст доповіді обговорювався групою провідних гуманітарних журналістів, до яких увійшли: Джеймс Копналл (BBC World Service), Жозефіна Шмідт (IRIN), Стефані Глінскі (позаштатний журналіст) та Том Лоу (Мережа етичної журналістики). Послухати дискусію можна тут.
Після панельної дискусії було проведено сесію з питаннями та відповідями з понад 100 журналістами та студентами, які відвідали цей захід. Послухати сесію питання-відповіді можна тут.
Прочитати більше про захід та доповідь можна за лінком.
Мережа етичної журналістики у пошуках нового директора і головного виконавчого директора
Як вам вже могло стати відомо з нещодавнього директорського листа Кріса Елліотта, Кріс співпрацює з президентом та засновником Мережі Айданом Уайтом протягом останнього року, для нагляду за перехідним періодом в роботі Мережі, оскільки організація продовжує зростати та братися за все більше і більше проектів і провадити все більш активну діяльність. Цей процес співпраці вже проминув активну фазу і це означає, що ми наразі хочемо призначити нового директора та головного виконавчого директора, що розпочнуть виконання своїх повноважень 31 березня 2019 року.
ДЕДЛАЙН 9 ЛИСТОПАДА
ПРОЧИТАТИ ОПИС ПОСАДИ ТА УМОВИ КОНКУРСУ МОЖНА ЗА ЛІНКОМ.
ОСТАННІ НОВИНИ У НАШОМУ БЛОЗІ
Представляємо посібник з етики фотографії
Засновник Центру етики фотографії Саванна Додд пише про свою першу онлайн-програму навчання: «Етичний інструментарій фотографа». Цей курс покликаний стати першим кроком у напрямі до розуміння етики фотографії. Він надає широкий огляд ключових етичних принципів і застосовується до кожного, хто регулярно робить або поширює фото-контент.
Як ЗМІ можуть демонструвати свою прихильність до вільної та незалежної журналістики
Айдан Уайт пише про нещодавню зустріч Ініціативи Довіри До Журналістики в Парижі, кампанії з пошуку практичних способів зміцнення та підтримки майбутнього етичної журналістики.
Підтримка якісної журналістики в цифрову епоху
У цьому блозі керівник відділу кампаній та комунікацій Мережі Том Лоу розповідає про ініціативи в Чехії, Ірландії, Великобританії та по всій Європі, спрямовані на підтримку сталої високої якості журналістики.
Детальніше переглянути вказані вище рубрики, матеріали і дайджест від 2 листопада 2018 р. повністю (англійською мовою) можна за посиланням.