Дайджест дезінформації пропагандистських ЗМІ від 11 листопада 2016 року

17.11.2016

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий дайджест дезінформації, поширеної прокремлівськими ЗМІ і незалежними російськими медіа. В матеріалі також представлено основні тенденції в російських соцмережах.

Завантажити дайджест дезінформації можна за посиланням.

Людей дістало …

Коли повідомили, що Дональд Трамп переміг на президентських виборах в Америці, депутати Державної Думи Росії раптом зааплодували. Чим викликана ця радість?


Численні пости головного редактора державного телеканалу “RT” (Russia Today) Маргарити Симоньян в “Твіттері” в ніч виборів можуть бути індикатором почуттів лояльних до Кремля росіян. Крім висловлення надії, що «Трамп признает наш Крым, отменит [экономические] санкции, договорится с нами по Сирии и освободит Ассанжа», Симоньян також пояснила , як варто інтерпретувати результати з ідеологічної точки зору: «Корбин. Брекзит. Трамп. Еще есть вопросы? Мир тошнит от истеблишмента, от его вранья, от его врущих высокомерных СМИ». І додала : «Когда СМИ и власть годами насаждают ценности, к которым общество не готово, объясняя обществу, что оно слишком косное, побеждает Трамп».Відповідно, результат виборів в Америці – це не чиясь перемога, а поразка « агресивного лібералізму»: «Людей достала война. Людей достали СМИ. Людей достал агрессивный либерализм. Людей достали иммигранты. Хорошо или плохо, но это факт.»


Хоча раніше російські політичні діячі заперечували активне втручання Росії у виборчу кампанію в США, лояльний до Кремля політолог Сергій Марков припустив, що частковою заслугою Росії є результат виборів, який підтвердив російський наратив про глибоку кризу західного суспільства. “Можливо, ми трохи допомогли з WikiLeaks”, – сказав він .

Критично налаштовані коментатори розмірковують, наскільки корисною для Росії буде перемога Дональда Трампа в кінцевому підсумку. Один з лідерів опозиції Олексій Навальний опублікував у своєму блозі відеозаяву, в якій звернув увагу на те, що з наближенням дня голосування заяви Трампа ставали жорсткішими, відсуваючи на задній план попередні висловлювання про можливий перегляд політики США щодо незаконної анексії Криму Росією. Ведучий телеканалу “Дождь” Костянтин Еггерт, коментуючи результати виборів, зазначив, що серед найімовірніших кандидатів на провідні посади в адміністрації Трампа і його зовнішньополітичних радників, подейкують, набагато більше прихильників жорсткої лінії, ніж прихильних до Росії.

Мігрант визнаний невинним в зґвалтуванні: продовження історії

Минулого тижня ми повідомляли про дезінформацію щодо біженців в прокремлівських ЗМІ: “Первый канал” заявив, що мігрант, який зґвалтував 10-річного хлопчика, був виправданий австрійським судом, хоча насправді він досі перебуває під вартою в очікуванні нового судового розгляду, в результаті якого йому може бути винесений більш суворий вирок. Хоча негайно було доведено, що новина є фальшивкою, президент Путін повторивїї публічно через кілька днів. “Вы же видели, что происходит: иммигрант изнасиловал ребенка в одной из европейских стран. Суд его оправдал по двум основаниям: он плохо говорит на языке страны пребывания и не понял, что мальчик, а это был мальчик, возражает”.

Президент додав: “Общество, которое не может защитить своих детей сегодня, не имеет завтрашнего дня”. Ця цитата дозволила історії і далі поширюватися в ЗМІ багатьма європейськими мовами: наприклад, англійською ( Russia Insider ),
німецькою ( Epoch Times ), грецькоючеською ( Aeronet ).


Відео з цією заявою Президента широко розтиражовані на ” YouTube ” і на ” Фейсбук” без посилання на факти, які стали підставою для цього висловлювання.

Минулого тижня газета ” The Guardian ” повідомила, що Канцлер Німеччини Ангела Меркель не лише визнала факт наявності російської дезінформації в Німеччині, але також можливість втручання Росії у загальні вибори в Німеччині в 2017 році. «Нам вже, навіть зараз, доводиться реагувати на інформацію з Росії, або інтернет-атаки, що мають російське походження, або на новини, які насаджують недостовірні відомості”, – сказала Канцлер Німеччини. Вона додала, що вирішення цих питань вже стало «повсякденним завданням», і «можливо, це також може зіграти свою роль під час виборчої кампанії».

Курйоз


Привітання на ім’я обраного Президента Дональда Трампа надходять не тільки від глав урядів з усього світу, але також від Ернеста Макаренка, голови одного з муніципальних округів Москви: він підняв тост за те, що тепер “Америка наша!”


Перейти до вмісту