Чи змінилися вимоги до медіа під час виборів – обговорили на нараді в Сумах

18.09.2020

17 вересня 2020 року представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко провела з керівниками телерадіоорганізацій нараду-консультацію «Дотримання електронними ЗМІ виборчого законодавства».

Представник регулятора акцентувала на нових вимогах, які з’явилися з ухваленням Виборчого кодексу України, та на ризиках невиконання законодавчих норм.

Зокрема, було зосереджено увагу на необхідності під час виборчої кампанії депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2020 році титрування та/або перекладу на українську жестову мову матеріалів передвиборної агітації; обов’язку медіа щодо збалансованого висвітлення перебігу виборчого процесу; запису та збереженню передач, які містять передвиборну агітацію; особливостях надання коментарів та оцінок передвиборної агітації; оприлюдненню результатів соціологічних досліджень; забороні передвиборної агітації до реєстрації кандидата.

Слід зазначити, що телерадіоорганізації Сумської області вчасно опублікували розцінки на розміщення політичної агітації. Лариса Якубенко висловила сподівання, що ЗМІ Сумської області  відповідально поставляться до своєї місії об’єктивно та збалансовано висвітлювати перебіг виборчої кампанії. Задля допомоги мовникам представник Національної ради підготувала методичні роз’яснення.

З огляду на протоколи безпеки, пов’язані з COVID-19, для ліцензіатів з районних центрів нарада була проведена у форматі ZOOM-конференції.