Чи можливий медіаплюралізм в онлайн-світі із посередниками? Ольга Герасим’юк ознайомилася з досвідом британського медіарегулятора

01.03.2023

28 лютого голова Національної ради Ольга Герасим’юк взяла участь у заході, організованому медіарегулятором Великої Британії Ofcom, на тему «Формування майбутнього медіаплюралізму та онлайн-новин». Його мета – обговорення дослідження Ofcom щодо вивчення можливого впливу все більшого споживання новин в онлайні і ролі онлайн-посередників у контексті плюралізму медіа. Цей досвід є актуальним з огляду на впроваджену в Україні медіареформу, за якою онлайн-сфера також потрапляє у сферу регулювання Національної ради.

Сфера медіаспоживання і медіаплюралізму за останні роки зазнала значних змін. Усе частіше люди дізнаються новини з онлайн-простору, де часто сенсаційні і сумнівні повідомленнями переважають над надійним і перевіреним контентом. На шляху потрапляння матеріалу до споживача стоять інтернет-посередники. Вони виконують своєрідну роль брамників, модеруючи або рекомендуючи новинний контент онлайн-аудиторії. Тож, важливим для вивчення є питання, чи усвідомлюють споживачі вибір, який робиться від їх імені, або свій вплив на відповідні процеси.

Під час зустрічі Ольга Герасим’юк ознайомилася з результатами дослідницької роботи Ofcom і подальші наміри британського медіарегулятора працювати над необхідними нормативними змінами, що можуть знадобитися для підтримки і захисту медіаплюралізму.

До уваги учасників зустрічі були представлені доповіді про споживання новин молоддю і про інструменти захисту плюралізму в інтернеті. До обговорення були залучені доповідачі з Лондонської школи економіки, представники новинних медіа Великої Британії, наглядових рад та інших організацій.

Також Ольга Герасим’юк напередодні зустрілася з очільницею Департаменту з питань регулювання міжнародного контенту Ofcom Марією Донде, яка водночас є в.о. голови правління Європейської платформи регуляторних органів (EPRA). На завтра запланована зустріч із представниками суспільного мовника Британії ВВС – керівницею відділу міжнародної політики Кейт Сондерс та інспектором з питань політики Полом Олдфілдом.