Чотири телеканали медіагрупи «Інтер» отримали санкцію «оголошення попередження»

31.08.2017

Національна рада 31 серпня за результатами позапланових перевірок ПрАТ «Телеканал «Інтер» («Інтер»), ТОВ «Телестудія «Служба інформації» («НТН»), ТОВ «ТРК «Музика ТВ» («ПІКСЕЛЬ TV»), ТОВ «Телерадіокомпанія «Кіно ТВ» («Ентер-фільм») за порушення вимог законодавства щодо частки передач українського та іноземного виробництва застосувала до ліцензіатів санкції «оголошення попередження».

Моніторингами телеканалів у лютому – березні цього року зафіксовано порушення частини четвертої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки у проміжку часу між 07.00 та 23.00 не було дотримано пропорцій між українськими та іноземними передачами. Відповідно до закону передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити не менше як 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше як 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Натомість в ефірі телеканалу «Інтер» частка передач європейського виробництва, а також США і Канади становила 57% загального тижневого обсягу мовлення.

В ефірі «НТН» вона становила 56,8%, а частка передач українського виробництва – 32% загального тижневого обсягу мовлення.

Відповідно частки передач європейського та українського виробництва телеканалу «ПІКСЕЛЬ TV» становили 66,4% і 24,7%, а телеканалу «Ентер-фільм» – 37% і 22% загального тижневого обсягу мовлення.

Крім того, представник ліцензіатів під час проведення перевірок відмовив у наданні сітки мовлення і державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів, що є порушенням пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу.

Національна рада зобов’язала компанії упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.