Чотирьом супутниковим телеканалам призначено позапланові перевірки через відсутність мовлення

12.07.2018

Регулятор проведе позапланові перевірки ліцензіатів, щоб з’ясувати, чи усунули вони раніше виявлені порушення. Відповідні рішення було ухвалено на засіданні Національної ради 11 липня щодо таких телерадіоорганізацій: ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (логотип «ІСТОРІЯ ЕМ»), ТОВ «ТРК «Соціальна країна», м. Київ (логотип «С К»), ТОВ «ІНФО24», м. Київ (логотип «ТВі»), ТОВ «ТРК «ПРАВО ТВ», м. Київ (логотип «ПРАВО TV»), які не ведуть мовлення.

Відсутність мовлення, що є порушенням законодавчих норм, стала підставою для застосування до телеканалу «ІСТОРІЯ ЕМ» санкції «оголошення попередження», його було зобов’язано усунути порушення і увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства. Однак моніторинг, проведений 06.06.2018, засвідчив, що канал не мовить, відповідно порушення не усунено.

Телеканалам «С К», «ТВі» і «ПРАВО TV» також було оголошено попередження за відсутність мовлення, а потім накладено штраф згідно з частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у розмірі 5% суми ліцензійного збору, що становить 17 708,10 грн. для кожного з ліцензіатів. Проте повторні моніторинги, проведені регуляторним органом 6 червня 2018 року, засвідчили, що телерадіокомпанії і далі не мовлять.

Для того, аби з’ясувати всі обставини і зафіксувати, чи усунено порушення, за які накладено санкції, Національна рада призначила компаніям позапланові перевірки.