Чотирьом мовникам призначено позапланові перевірки через невиконання квоти україномовних пісень

18.11.2016

18 ЛИСТОПАДА РЕГУЛЯТОР РОЗГЛЯНУВ ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ЕФІРІВ РАДІОСТАНЦІЙ СТОСОВНО ДОТРИМАННЯ НИМИ ВИМОГ ЗАКОНУ, ЯКИМ ВИЗНАЧЕНА ОБОВ’ЯЗКОВА ЧАСТКА ЗВУЧАННЯ В ЕФІРІ ПІСЕНЬ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ. ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИМ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯМ «ШАНСОН» («РАДИО ШАНСОН»), «НБМ-РАДІО» («РЕТРО ФM»), «ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ «ЮТАР» («KISS FM») І «РАДІО «НОВА ХВИЛЯ» («M FM») ІЗ М. ХАРКОВА ПРИЗНАЧЕНО ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ.

18 листопада Національна рада розглянула перші результати моніторингу ефірів радіостанцій стосовно дотримання ними вимог закону, яким визначена обов’язкова частка звучання в ефірі пісень українською мовою. Загальнонаціональним телерадіокомпаніям «Шансон» («Радио Шансон»), «НБМ-РАДІО» («Ретро ФM»), «Телебачення і радіомовлення «Ютар» («KISS FM») і «Радіо «Нова хвиля» («M FM») із м. Харкова призначено позапланові перевірки.

 Моніторингом регуляторного органу від 8 листопада зафіксовано, що в ефірі «Радио Шансон» частка пісень українською мовою становила 21%.

 9 листопада в ефірі «Ретро ФM» у проміжку часу з 15.00 до 22.00 частка пісень українською мовою становила 24% загального обсягу пісень.

 «KISS FM» згідно з даними моніторингу від 9 листопада транслював 21% пісень українською мовою, частка цих творів у проміжку часу з 07.00 до 14.00 становила 24%, а в проміжку часу з 15.00 до 22.00 – 22%.

 Харківська радіостанція «M FM» 9 листопада транслювала лише 3% україномовних пісень у проміжку часу між 15.00 і 22.00. Крім того, частка ведення передач українською мовою становила 21%.

 Таким чином, у діяльності радіостанцій зафіксовано ознаки порушення частини другої статті 9 (щодо частки україномовних пісень) і частини п’ятої статті 9 (щодо мови ведення передач) Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 Відповідні норми закону передбачають, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій упродовж першого року після набуття чинності законодавчими новелами має становити 25% у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. А частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%.

 Результати моніторингу дотримання загальнонаціональними радіостанціями частки україномовних пісень в ефірі відображені в інфографіці.