Чотирьом компаніям призначено позапланові перевірки

30.11.2017

Під час засідання 30 листопада Національна рада серед іншого призначила позапланові перевірки таким компаніям: ТОВ «Телерадіокомпанія «АРТ», м. Одеса, ТОВ «РІАК-Інформ», м. Одеса, ПП «Дельта», м. Курахове Донецької області, КП «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях» Володимирецької районної ради Рівненської області, Маневицької районної ради Волинської області та Кузнецовської міської ради Рівненської області, смт Володимирець Рівненської області.

Позапланові перевірки телеканалам ТРК «АРТ» і «РІАК-Інформ», що мовлять у проміжках часу на 7 ТВК у м. Одесі з логотипом «7», призначено у зв’язку зі скаргою ГО «Фонд розвитку та підтримки підприємництва» щодо розповсюдження 28.09.2017 прихованої реклами та відсутності інформації про автора, виробника програми. Під час аналізу відеозапису ефіру мовників за зазначену дату було зафіксовано трансляцію невідокремленої рекламної інформації про діяльність компанії «CADORR Group», що має ознаки порушення вимог пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також вимог частин першої та другої статті 9 Закону України «Про рекламу».

Крім того, наприкінці передачі новин було розміщено рекламну/спонсорську інформацію компанії «Vidivan», що є ознакою порушення вимог пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки має ознаки порушення вимог абзаців десятого та одинадцятого статті 1, частини шостої статті 5, частин першої, другої та п`ятої статті 9 Закону України «Про рекламу».

Також зафіксовано трансляцію передач без розміщення інформації про автора та виробника програми: «Зі смаком ризького бальзаму», «Одесі потрібен мир», «ГО «Мира і добра», що є ознакою порушення вимог частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».  

Підставою для призначення позапланової перевірки провайдера програмної послуги ПП «Дельта» стали виявлені під час моніторингу 25.10.2017 ознаки порушень чинного законодавства. Зокрема, універсальна програмна послуга ретранслюється не в повному обсязі – відсутні 6 програм, ретранслюються 5 іноземних програм, які не входять до переліку дозволених для ретрансляції каналів. Крім того, збільшено кількість програм, передбачену ліцензією для ретрансляції: за ліцензією загальна кількість програм – 45 (кількість вітчизняних програм – 27), фактично в мережі – 108 програм (з них  вітчизняних – 62).

Моніторинги ТРК «Бурштиновий шлях», здійснені 04.09.2017 та 09.11.2017, зафіксували відсутність мовлення ліцензіата на частоті 101,1 МГц у м. Вараші Рівненської області, що є ознакою порушення вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після проведення перевірок регулятор ухвалить відповідні рішення.