«Чорноморська телерадіокомпанія» змінила програмну концепцію мовлення і отримала нову супутникову ліцензію

24.10.2011

На засіданні 12 жовтня 2011 року Національна рада розглянула та задовольнила дві заяви ТОВ „Чорноморська телерадіокомпанія”, м. Сімферополь, АР Крим, про переоформлення ліцензії на ефірне телевізійне мовлення та видачу ліцензії на супутникове мовлення.

Як зазначалося під час засідання, документи, які були подані цією кримською компанією, потребували ґрунтовного доопрацювання. Зокрема, програмні концепції чинної ліцензії та ліцензії на супутникове мовлення мали серйозні розбіжності. Після доопрацювання заявних документів компанією Національна рада розглянула їх та ухвалила позитивні рішення.

Програмна концепція «Чорноморської ТРК» змінилася таким чином:
• мова (мови), якою (якими) вестимуться передачі”: було – українська не менше 50%, стало – українська не менше 75%;
• частка програм власного виробництва: було – 5 годин 46 хвилин на добу (24%), стало – 7 годин на добу (29.2%);
• мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (в тому числі власного виробництва): було і залишилося – 12 годин на добу (50%);
• максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва: було і залишилося 12 годин на добу (50%);
• формат: був – інформаційно-культурологічний із фільмопоказом, став – інформаційно-розважальним із фільмопоказом.

Дещо змінився жанровий розподіл програмного наповнення. Зокрема, на 3 год. збільшено обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач, тепер їх буде в ефірі 6 годин, на 40 хвилин збільшено обсяг розважально-музичних передач, загалом їх буде 3 год. 40 хв., зменшився фільмопоказ із 7 годин 44 хвилини на добу до 4 год.

Окрім цього, телекомпанія змінила склад редакційної ради. Замість В.Конькова та О.Чупріна до неї увійшли Г.Амарандо та О.Рассадіна, окрім них до складу редакційної ради входять Д.Штей, В.Андронакі, Н.Кащеєва. Президентом компанії залишається Т.Красікова, посаду директора скорочено.

Члени Національної ради подивилися відеопрезентацію супутникового каналу компанії та зазначили, що добре обізнані з її діяльністю. Вони з розумінням поставилися до того, що на засіданні і презентації не було керівника компанії, адже під час підготовки документів представники «Чорноморки» неодноразово побували в Національній раді, що свідчить про конструктивний підхід до вирішення всіх питань, пов’язаних із процедурою ліцензування. Всі вади були усунені, тому ухвалено рішення про видачу ТОВ „Чорноморська телерадіокомпанія” ліцензії на супутникове мовлення.