Про це розповідала голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі «Єдиних новин» 19 липня.
- Ухвалення нового закону про медіа необхідне не лише для виконання умов кандидатства України до вступу в ЄС, а й вимога суспільства, яке хоче жити за новими правилами, якими керуються медіа і суспільства європейських країн.
- Новий закон має зменшити вплив приватних інтересів та запровадити рівні умови регулювання для всіх медіа – телебачення, радіо, преси, а також новітніх онлайн-медіа. Ці підходи відповідають положенням Європейської директиви про аудіовізуальні послуги.
- Забезпечити таке регулювання має незалежний від держави і від бізнесових інтересів орган, яким є Національна рада. Незалежність визначається через процедуру призначення членів медіарегулятора, економічну і фінансову складову.
- У новому законопроєкті, що зареєстрований в Парламенті, передбачено також новий підхід до регулювання медіа – створення органу співрегулювання, який і буде запобіжником того, щоб медіарегулятор не перевищував свої повноваження.
- У законопроекті є ще два нові аспекти, які посилюють суспільні інтереси, – підвищений захист дітей у медіа та забезпечення доступу до інформації для людей з інвалідністю.
Як медійне законодавство посилить право журналістів і сприятиме утвердженню свободи слова дивіться тут: