Члени Національної ради зустрінуться з нідерландськими експертами

19.09.2011

З 17 до 22 квітня члени Національної ради перебуватимуть в Нідерландах із ознайомчим візитом «Кращі практики в регулюванні телерадіомовних медіа: досвід Нідерландів». Захід покликаний посприяти утвердженню європейських стандартів в українському медійному середовищі.

Регуляторний орган представлятимуть голова Національної ради Володимир Манжосов, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак та члени Національної ради Євген БарановОксана Єлманова, Ірина Опілат, Микола Фартушний. Також будуть присутні начальник відділу судових проваджень Олег Шосталь, начальник відділу моніторингу Дмитро Швидченко, начальник відділу частотного погодження та міжвідомчої координації Світлана Курасова та завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.

У рамках 5-денного візиту планується низка переговорів із ключовими органами, які регулюють медіапростір у Нідерландах. Спершу, члени Національної ради ознайомляться із системою регулювання різного роду медіапослуг. Ці та інші аспекти медійного ринку розкриють представники Комісії з питань регулювання медіа Нідераландів (Commissariat voor de Media).

Окрім цього, під час візиту члени Національної ради зустрінуться з представниками Регуляторного органу з питань реклами (NICAM) та перейматимуть досвід його роботи у питаннях захисту прав та інтересів дитячої глядацької аудиторії і суспільних цінностей у традиційних і електронних медіапродуктах і послугах.

Також запланована зустріч із представниками Міністерства освіти і науки та Агентства із питань комунікації. Представники останнього проведуть презентацію систем технічного регулювання та координації, включаючи управління частотним ресурсом, DVBT/DVBH та розкажуть про цифрове радіо, цифровий дивіденд та транскордонне співробітництво у зазначених сферах. Нагадаємо, що відповідно до зобов’язань у рамках договору «Женева-2006», Україна має повністю перейти на цифрове мовлення до 2015 року. У цьому контексті в телерадіопросторі України відбувається низка суттєвих змін. Для того, щоб зробити цей перехід максимально простим, члени Національної ради знайомляться з досвідом тих держав, які вже пройшли цей шлях.

ДовідковоВізит делегації Національної ради до Нідерландів став можливим завдяки підтримці та забезпечення програми Європейського Союзу «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».