Члени Національної ради зустрілися з європарламентарями

31.10.2018

31 жовтня відбулася зустріч голови Національної ради Юрія Артеменка  і членів Національної ради Валентина Коваля та Сергія Костинського з депутатами Європейського парламенту від Великої Британії.  У розмові також взяла участь виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова. Йшлося про регулювання діяльності  телеканалів «112 Україна» і «NewsOne».

Нейтан Гілл, Девід Кобурн і Джонатан Арно, які є представниками партії UKIP – United Kingdom Independence Party, попросили поінформувати про характер взаємодії Національної ради з Парламентом і Радою національної безпеки і оборони України.

Юрій Артеменко акцентував, що Національна рада є незалежним конституційним органом, який у своїй діяльності керується чинним українським законодавством. Він стисло охарактеризував завдання і повноваження органу,  його структуру і принципи, за якими обираються члени Національної ради. Розповів, як на практиці відбувається регулювання медіа-галузі в Україні.

Детальніше про засади діяльності українського регуляторного органу, процедуру проведення перевірок на підставі моніторингів, опрацювання їх результатів повідомив гостей Валентин Коваль. Він зауважив, що при ухваленні рішень регулятор, крім того, що досліджує дотримання мовниками норм українського медійного законодавства, з окремих питань звертається до медіа-експертів, психологів та інших спеціалістів за отриманням  фахових висновків із того чи іншого питання і часто дослухається до їхніх думок. Часто державний орган вимушений реагувати на скарги і звернення громадськості, глядачів і слухачів.

Валентин Коваль також наголосив, що Національна рада за законодавством не може позбавляти мовників ліцензій. Вона має право звернутися із відповідним поданням до суду, який уповноважений ухвалити остаточне рішення. Крім того, будь-яке рішення регуляторного органу може бути оскаржене в суді, і цією можливістю для відстоювання своєї позиції мають право скористатися ліцензіати Національної ради.

Про ситуацію із цифровими ліцензіями  компаній, що мовлять як «112 Україна», розповіла представникам Європейського парламенту Катерина М’ясникова. Вона зазначила, що ці компанії виграли конкурс на цифрове мовлення з концепцією регіональних мовників, однак згодом самовільно розпочали загальнонаціональне мовлення, чим порушили права інших регіональних мовників, оскільки позбавили їх можливості використовувати цей обмежений частотний ресурс. За її словами, Незалежна асоціація телерадіомовників, як і  інші  національні та міжнародні медіа-організації, уважно спостерігає за регуляторною діяльністю Національної ради. «Щодо каналу «112  Україна», дуже важливим, на мою думку, є вирішення проблеми використання цим мовником регіональних ліцензії для розповсюдження свого національного контенту. Ми вимагаємо від регулятора чіткого дотримання законодавства і відновлення належного використання частот, на яких повинні мовити місцеві компанії» , – сказала Катерина М’ясникова.

Сергій Костинський поінформував європейських депутатів, що діяльність Національної ради є відкритою і рішення ухвалюються прозоро. Так, засідання регулятора транслюються он-лайн, усі питання обговорюються членами Національної ради під час засідань, на які часто запрошені і представники телерадіоорганізацій, їх відвідувати можуть і члени громадських об’єднань та асоціацій.  Він поцікавився у європейських депутатів, чи вбачають вони у діях Національної ради порушення процедур законодавства, чи, може, мають якісь інші зауваження, однак гості на це запитання не відповіли. Сергій Костинський підкреслив, що регулятор готовий розглянути будь-які зауваження і рекомендації щодо своєї діяльності з ухвалених рішень у разі наявності порушення процедур і вимог закону.

Голова Національної ради Юрій Артеменко на завершення зустрічі висловив також думку про те, що регулятор має не лише підтримувати медіа, а й вимагати, аби ті були відповідальними перед своїми глядачами та дотримувалися вимог законів.


Перейти до вмісту