Члени Національної ради зустрілися з очільниками суспільних мовників України і Болгарії

13.05.2017

13 травня в Національній раді відбулася зустріч голови регуляторного органу Юрія Артеменка, члена Національної ради Сергія Костинського, Посла Республіки Болгарії Красимира Мінчева, а також голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії і генерального директора Болгарського національного телебачення Віари Анкової. Метою зустрічі було налагодження контактів українського і болгарського суспільних мовників.

Під час зустрічі обговорювали питання розвитку співпраці суспільних компаній обох країн, обміну програмами і передачами. Болгарська сторона висловила особливу зацікавленість щодо поширення своїх передач у місцях компактного проживання болгарського населення – в Одеській області та в інших регіонах.  Також у рамках обміну програмами український контент може з’явитися в мережах Болгарії, особливо в містах, де полюбляють відпочивати українці.

Сергій Костинський запропонував, щоб Болгарське національне телебачення подало заявку до Національної ради стосовно внесення цього телеканалу до переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції в Україні. Зі свого боку Юрій Артеменко нагадав про особливості українського законодавства, яких необхідно дотримуватися іноземним мовникам, що хочуть працювати в нашій країні.

Сторони цікавилися особливостями фінансування і діяльності суспільних мовників обох країн.

Уже найближчим часом представники НСТУ і БНТ зустрінуться в рамках кількох міжнародних форумів, тож матимуть можливість для більш тісного обговорення різноманітних питань співпраці.