19 жовтня голова Національної ради Юрій Артеменко і члени Національної ради Валентин Коваль та Сергій Костинський з робочим візитом відвідали м. Житомир. Під час зустрічі з очільниками місцевих громад, представниками телерадіоорганізацій області в рамках круглого столу «Телерадіопростір Житомирщини: сьогодення та майбутні виклики» вони разом з головою Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою і заступником голови облдержадміністрації Ярославом Лагутою обговорили питання, які найбільше хвилюють місцеві ЗМІ.
Однією з тем зустрічі став ініційований Національною радою проект «Мовлення громад», що має на меті створення місцевих радіоорганізацій. Розбудова місцевого мовлення сьогодні надзвичайно на часі, адже, маючи власну радіостанцію, громада забезпечує потребу в локальних новинах і вирішує проблему з оповіщенням у разі надзвичайних ситуацій. Сергій Костинський повідомив присутнім, що Національна рада днями ініціювала прорахунок радіочастот у 17 населених пунктах Житомирщини. Запит громад на таку ініціативу є. Це підтвердили в розмові і Бердичевський міський голова Василь Мазур, і заступник Баранівського міського голови Василь Савчук.
Значну увагу було приділено переходу Житомирщини на цифрове мовлення, а також шляхам розв’язання проблем, що виникли у процесі переходу. Юрій Артеменко подякував Житомирській облдержадміністрації за те, що вона долучилася до проведення заходів із вимкнення аналогового телемовлення на Житомирщині та організувала можливість для громадян краю отримати необхідні роз’яснення й відповіді на свої питання, пов’язані з вимкненням аналогу.
Під час зустрічі йшлося про білі плями в покритті цифровим сигналом низки районів області і про зафіксований у частині мікрорайонів Житомира та Коростеня проблемний доступ до сигналу DVB-T2. Майже 50% звернень на гарячу лінію голови облдержадміністрації надійшло від жителів обласного центру, які скаржилися на відсутність або низьку якість цифрового сигналу. Юрій Артеменко повідомив, що Національна рада працює над вирішенням проблеми покриття, аби у максимально швидкі терміни ця ситуація змінилася завдяки скоординованій роботі усіх причетних структур.
Члени Національної ради звернули увагу медійників, що 13 жовтня набули чинності вимоги законодавства щодо обов’язкової частки використання української мови в телеефірі, а в листопаді збільшиться частка використання державної мови і в радіоефірі.