Члени Національної ради зустрілися з латвійськими колегами

21.07.2016

22 липня члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відвідали Національну раду з електронних засобів масової інформації Латвійської Республіки. Під час спілкування відбувся обмін досвідом у питаннях регулювання медіа-галузі.

До складу Національної ради з електронних засобів масової інформації Латвійської Республіки входять 5 осіб, які обираються Парламентом на 5-річний термін. Кандидати у члени ради висуваються за пропозицією  парламентського Комітету з питань прав людини та суспільних питань за результатами консультацій з асоціаціями й організаціями, які ведуть активну діяльність у сферах ЗМІ, освіти, культури, науки і прав людини.

Основними повноваженнями латвійського регулятора у сфері електронних медіа є збір, перевірка та аналіз інформації стосовно діяльності та розвитку електронних засобів масової інформації; проведення соціологічних та інших видів досліджень, пов’язаних із діяльністю і розвитком сектора, які є необхідними для вдосконалення діяльності ради; отримання, аналіз, перевірка пропозицій, скарг та іншої інформації від глядачів і слухачів стосовно діяльності мовників; проведення моніторингу ЗМІ й накопичення відповідної інформації; сприяння конкуренції між ЗМІ, що перебувають під юрисдикцією Латвії і функціонують на європейському та світовому ринках; створення рівних умов для діяльності всіх електронних ЗМІ, що перебувають під юрисдикцією Латвії тощо.

Голова Національної ради Юрій Артеменко, його заступник Уляна Фещук, члени регуляторного органу Олександр Ільяшенко і Сергій Костинський розповіли про розвиток вітчизняної медійної галузі та актуальні питання захисту інформаційного простору. Також вони цікавилися практичними кроками  латвійського регулятора у приведенні національних норм регулювання електронних ЗМІ до вимог європейського законодавства. Було домовлено про налагодження двосторонніх відносин і взаємовигідної співпраці.