2 – 6 листопада голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко і члени Національної ради Валентин Коваль і Сергій Костинський перебувають із робочим візитом у Турецькій Республіці. Вони зустрілися з керівництвом й експертами Вищої ради Туреччини з питань радіо і телебачення – RTÜK, ознайомились із практиками регулювання телерадіомовлення в Туреччині.
Основна увага під час візиту членів Національної ради до турецького медіа-регулятора приділена вивченню практики проведення моніторингу ЗМІ і ознайомленню із системою моніторингу SKAAS, яку використовує RTÜK. Учасники зустрічі обмінюються інформацією щодо кращих технологічних рішень для розвитку моніторингового центру.
SKAAS є інноваційною системою для запису й архівування радіо- і телевізійних передач, що була запущена 2008 року. Система цілодобово здійснює запис, моніторинг та аналіз трансляцій супутникового і наземного мовлення. Безперервно проводиться моніторинг ефіру 75 національних і супутникових телевізійних каналів та ще вибірково – моніторинг мовлення 134 місцевих каналів і деяких супутникових каналів. Сам моніторинг працівниками Вищої ради Туреччини з питань радіо і телебачення виконується як одночасно із трансляцією, так і після виходу матеріалу в ефір. Крім того, при виконанні цього завдання експерти RTÜK використовують операційну систему PARDUS, що дозволяє дуже оперативно готувати звіти про моніторинг. Загалом система SKAAS виконує багато функцій, які дають змогу значний обсяг матеріалів моніторити автоматично, таким чином, значно зменшується тривалість часу, який необхідно витратити працівникам органу для аналізу контенту. Також система забезпечує можливість необмеженої кількості зберігання медіа-файлів.
У березні цього року Парламент Туреччини значно розширив повноваження Вищої ради Туреччини з питань радіо і телебачення. Він видав розпорядження, яке надає право RTÜK контролювати трансляцію каналів в Інтернеті. Усі, хто бажають мовити на інтернет-телеканалах, зобов’язані одержати ліцензію на мовлення від регулятора.
Досвід, здобутий членами Національної ради під час візиту до Туреччини, спрятиме розбудові вітчизняного моніторингового центру, модернізацію якого нині активно здійснює Національна рада. Так, до кінця цього року буде реалізовано перший етап із впровадження нового моніторингового центру, який працюватиме в Києві та оброблятиме сигнал загальнонаціональних ефірних та супутникових телеканалів. Наступного року технічні можливості центру будуть розширені, що дасть змогу опрацьовувати дані і локальних телеканалів.