Члени Національної ради відвідали з робочим візитом Державу Ізраїль

19.10.2015

 14 – 18 жовтня члени Національної ради із робочим візитом перебували в Державі Ізраїль. До складу делегації від України увійшли голова Національної ради Юрій Артеменко, відповідальний секретар Катерина Котенко і член Національної ради Олександр Ільяшенко.

 Під час візиту представники регуляторного органу докладно ознайомилися зі специфікою роботи органів державної влади, які наглядають за діяльністю мовників і провайдерів. Зокрема, відвідали Раду з питань кабельного телебачення і супутникового мовлення (при Міністерстві зв’язку Ізраїлю), основою діяльності якої є представлення і захист суспільних інтересів, а також сприяння у сфері кабельного та супутникового багатоканального абонентського телебачення.

 Окрім Ради, основними регуляторними органами в Ізраїлі є Орган мовлення Ізраїлю і Другий орган з питань телебачення та радіо. Серед завдань трьох регуляторних органів – сприяння місцевому оригінальному виробництву контенту, гарантування якості послуг, що надаються, забезпечення розширення різноманіття і плюралізму програм та каналів на основі культурного різноманіття суспільства Ізраїлю, сприяння суспільному телебаченню, забезпечення вдосконалення технологій, захист інтересів меншин тощо.

 Члени Національної ради під час візиту відвідали «Дев’ятий канал» і Кнессет – парламент країни, де поспілкувалися з генеральным директором Кнессета Роненом Плотом, членом парламенту пані Талі Плосов, яка очолює Ізраїльсько-українську парламентську групу дружби.

 Загалом в Ізраїлі наявне суспільне телебачення, що фінансується з ліцензійної плати, державне комерційне телебачення, що фінансується за кошти, отримані від реклами, а також кабельне і супутникове мовлення, які фінансуються з абонентської плати.