Члени Національної ради разом з іншими фахівцями галузі обговорили впровадження цифрового мовлення

07.09.2017

7 вересня в Києві відбувся Х Міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні», організатором якого є Назалежна асоціація телерадіомовників. Серед його учасників – голова Національної ради Юрій Артеменко, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко, члени Національної ради  Валентин Коваль, Сергій Костинський, Олег Черниш.

Форум зібрав  провідних спеціалістів у сфері цифрових комунікацій як державного сектору,  так і неурядових організацій та представників медіабізнесу. Учасники намагалися виробити спільне бачення розв’язання найактуальніших завдань, які невідкладно треба вирішувати, адже відключення аналогового мовлення, яке вже не раз переносилося,  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України заплановане на 30 березня 2018 року.

Кожен із учасників обговорення викладав своє бачення різних аспектів впровадження цифри. Голова Національної ради Юрій Артеменко, зокрема, говорив про відповідальність регуляторного органу за впровадження цієї загальнодержавної програми. Він наголосив, що треба шукати компроміс між виробниками телевізійного продукту  і споживачами, аби цей продукт не був для них занадто дорогим. “Процес впровадження цифрового телебачення не буде безболісним, але ми маємо його завершити”, – сказав він.

Велику увагу під час заходу було приділено і впровадженню цифрового радіомовлення.