Члени Національної ради провели робочу зустріч із представниками регуляторного органу в регіонах

17.12.2021

16 грудня голова Національної ради Ольга Герасим’юк, заступник голови Олег Черниш і члени регуляторного органу Олена Ніцко і Максим Онопрієнко зустрілися із представниками Національної ради в областях. Йшлося про поточні робочі питання, плани на майбутнє, також мало місце неформальне спілкування.

Майже два роки через карантинні заходи не було можливості проводити традиційні семінари для представників в областях. Тому сьогоднішня зустріч стала доброю нагодою ближче поспілкуватися один з одним і обговорити найважливіші питання поточної діяльності, зауважила Ольга Герасим’юк. Вона згадала цьогорічні дві поїздки, які здійснили представники регулятора у Донецьку і Чернігівську області з метою вивчення питань захисту інформаційного простору країни і проблем, з якими стикаються у своїй роботі місцеві ліцензіати. Ці поїздки дали змогу напрацювати певні документи і звернутися до інших державних органів для того, щоб знайти вирішення цих питань. Наступного року Національна рада планує продовжити практику виїзних робочих поїздок для кращого ознайомлення з діяльністю і потребами місцевих і регіональних мовників та провайдерів.

Також регуляторний орган, зауважив Олег Черниш, і далі працюватиме для розвитку місцевих мовників і добудовуватиме мережі суспільного мовника, як це передбачено Законом “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Національна рада 22 грудня на засіданні має намір оголосити ще один конкурс на радіочастоти для місцевого мовлення.

Регулятор тісно співпрацює з Українським державним центром радіочастот (УДЦР) у прорахунку нових радіочастотних присвоєнь. Перспективним напрямом може стати розвиток цифрового радіо в Україні, вважає Олег Черниш. Зараз в УДЦР є заявки на прорахунок відповідних частот. «У нас є експеримент по Києву, DAB+ працює. Я думаю, що це не питання наступного 2022-го, а десь, можливо, на 2023 рік. Як запит індустрії буде, будемо пробувати впроваджувати і далі цифрове радіомовлення – DAB+», – сказав він.

Зі свого боку Олена Ніцко висловилася про те, що представники є обличчям Національної ради в регіонах. «Ви перші, хто зустрічає наших ліцензіатів у регіонах. І от як ви і з яким професіоналізмом ставитеся до своїх справ, яку ви дасте професійну пораду, і залежить відчуття рівня і розвитку Національної ради», – сказала вона. Тому членкиня Національної ради побажала представникам бути професіоналами у своїй справі, отримувати задоволення від роботи і бути щасливими як професійно, так і в особистому житті.

Офіційну частину зустрічі підсумував Максим Онопрієнко: «Хоч пандемія і привнесла певні корективи у нашу роботу і бачимося ми здебільшого у форматі зуму, я вдячний за вашу сумлінну роботу на ввірених вам територіях і радий, що кожен з вас є частиною великої команди Національної ради!»

Члени Національної ради подякували представникам в областях за їхню роботу, а також вручили деяким із них грамоти Національної ради.