Члени Національної ради провели онлайн-зустріч із представниками БДІПЛ ОБСЄ

31.07.2020

31 липня за пропозицією Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ відбулася онлайн-зустріч першого заступника голови Національної ради Валентина Коваля і відповідального секретаря регуляторного органу Юрія Зіневича із представниками цієї міжнародної місії Александром Шликом і Кеарою Кастальдо. Нині перед місією стоїть завдання оцінити потребу у спостереженні за місцевими виборами в Україні, які мають відбутися 25 жовтня.

На зустрічі йшла мова про поточну ситуацію у сфері українських медіа та підготовку до майбутніх місцевих виборів. Зокрема, було відзначено, що ухвалений на початку року Виборчий кодекс надав регуляторові певних інструментів для реагування на порушення під час виборчих кампаній. Так, законодавчо чіткіше прописана процедура складання Національною радою адміністративних протоколів, визначені розміри штрафів для телерадіоорганізацій за недотримання правил висвітлення передвиборної агітації. Такі фінансові інструменти є єдиними, що їх може застосовувати Національна рада.

Члени Національної ради зауважили, що присутність експертів допомагає скласти більш повну картину того, шо відбувається у виборчому процесі. А тому сподіваються, що рішення БДІПЛ про проведення нагляду за місцевими виборами в Україні буде позитивним.


Сторони побажали успіху один одному і висловили сподівання, що пандемія COVID-19 не вплине на перебіг виборчої кампанії.