Члени Національної ради обговорили з рівненськими та волинськими ЗМІ нові законодавчі вимоги та проблемні питання галузі

22.09.2017

22 вересня у Рівному відбулася робоча нарада представників телерадіорганізацій Рівненської і Волинської областей з головою Національної ради Юрієм Артеменком, його заступником Уляною Фещук, відповідальним секретарем Олександром Ільяшенком і членом Національної ради Сергієм Костинським. Під час візиту відбулася зустріч із головою Рівненської обласної ради Миколою Драганчуком і заступником голови ОДА Світланою Богатирчук-Кривко.

Мова йшла про законодавчі норми у сфері медіа, які стосуються вимог до ліцензійних документів – це надання регулятору інформації про структуру власності, виконання мовних квот на радіо і запровадження обов’язкової частки державної мови на телебаченні.

Юрій Артеменко розповів про ключові питання, пов’язані із впровадженням цифрового телебачення і радіо. Він запропонував телерадіокомпаніям звертатися із заявами щодо прорахунку частот, що дасть змогу надалі провести конкурси в регіоні й закрити білі плями із мовлення на прикордонні.

Уляна Фещук зупинилася на вимогах до подання мовниками і провайдерами програмної послуги інформації про медіавласність і тих помилках, які найчастіше допускають ліцензіати.

Про підсумки дотримання місцевими й регіональними радіомовниками вимог закону щодо частки пісень і ведення передач державною мовою розповів Сергій Костинський. Зокрема, він привітав рівненських і волинських радійників, які значно перевиконують законодавчі вимоги: 100% ведення програм і передач у них – українською мовою. За даними моніторингу Національної ради, за цим показником вони посідають перші місця у рейтингу.

Він акцентував на тому, що з 13 жовтня почнуть діяти вимоги й до мови програм і передач на телебаченні, а отже, регуляторний орган проводитиме моніторинги ефіру загальнонаціональних, місцевих і регіональних телекомпаній та реагуватиме на випадки порушень законодавчих норм. Було представлено методологічні роз’яснення щодо проведення регулятором моніторингу телевізійного ефіру у перехідний період, а потім і з 13 жовтня 2018 року, коли вимоги стануть жорсткішими.

Олександр Ільяшенко повідомив про розширення цифрової багатоканальній мережі МХ-5. Національна рада буквально вчора оголосила конкурс на мовлення для регіонального й місцевого мовлення, де для Рівненськї області є вільні місця у двох населених пунктах – містах Вараші – 2 канали і Дубровиці – 1.

Членів Національної ради запросили виступити в ефірі місцевих телерадіоорганізацій. Юрій Артеменко завітав до Рівненської філії НСТУ, Уляна Фещук поспілкувалася із журналістами і слухачами «Радіо Трек», Олександр Ільяшенко виступив на каналі «Рівне-1», Сергій Костинський дав інтерв’ю компанії ТРК «Сфера-ТВ».