Члени Національної ради обговорили співпрацю з литовськими колегами

17.05.2018

17 травня Національну раду з ознайомчим візитом відвідали представники регулятора Литви – перший заступник голови Комісії з питань радіо і телебачення  Мантас Мартішюс і член Комісії Алгіс Матуліоніс. Український регуляторний орган на зустрічі представляли голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук і член Національної ради Сергій Костинський.

Представників литовського регулятора цікавили практики Національної ради із захисту національного інформаційного простору, протидія поширюваній країною-агресором дезінформації і пропаганди, розвиток національного медійного ринку України.

Юрій Артеменко висловив думку, що українським і литовським колегам легко й цікаво спілкуватися, бо в обох країн є спільні проблеми і виклики щодо впливу на національний інформаційний простір сусідньої країни, яка не гребує жодними методами у гібридній війні. Тому співпраця двох регуляторів має дуже важливе практичне значення.

Докладно про практику  регулювання мовлення вітчизняних каналів та ретрансляції іноземних програм розповів гостям Сергій Костинський. Він також охарактеризував медійний ландшафт України, пояснив про складнощі організації мовлення вітчизняних телерадіокомпаній на територіях проведення ООС та на окуповані райони Луганської і Донецької областей та Крим.   Повідомив також про зміни українського медійного законодавства, які відбулися упродовж останніх 3-4 років, введення квот на україномовні пісні й ведення програм і передач державною мовою. Наголосив Сергій Костинський і на якісних змінах всього медійного ринку, що стали можливими внаслідок нових регуляторних правил.

Водночас члени литовської Комісії з питань радіо і телебачення поділилися досвідом роботи з Європейською Комісією щодо свого рішення про заборону трансляції російськомовного каналу «РТР Планета» та нових законодавчих норм у сфері регулювання інтернет-телебачення.

Сторони обговорили подальшу співпрацю та домовилися про обмін необхідною інформацією.