Члени Національної ради обговорили питання співпраці з міністром культури

13.05.2016

На зустрічі членів Національної ради з міністром культури України Євгеном Нищуком, яка відбулася 13 травня у приміщені регуляторного органу, йшлося про головні напрями співпраці у сферах культурного розвитку й захисту національної безпеки держави.

Насамперед було обговорено шляхи реалізації норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору України», яка зобов’язує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв (Мінкульт), оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Своєю чергою регуляторний орган у сфері електронних ЗМІ наділений повноваженнями забезпечувати нагляд за виконанням вітчизняними телерадіоорганізаціями вимог щодо осіб, які входять у цей Перелік.

Всі учасники обговорення висловили думку, що Мінкульт має створити авторитетну комісію чи робочу групу, яка узагальнюватиме всі пропозиції до формування цього Переліку, або делегувати ці повноваження експертній комісії при Держкіно. Крім того, мають бути розроблені чіткі критерії, за якими оцінюватимуться всі особи, до яких є застереження громадськості чи органів влади. Важливо у цьому контексті виробити алгоритм спільних дій зі Службою безпеки України.

Також члени Національної ради і міністр культури обговорили проблеми, що стосуються розвитку української кінематографії, виробництва власного кіновідеопродукту й творів копродакшн, трансляції в ефірі музичних програм і передач вітчизняних авторів і виконавців.

Було домовлено, що такі обговорення спільних питань стануть доброю традицією між двома державними органами, що сприятиме виробленню спільних позицій у сфері культури та інформації і більш чіткому виконанню українського законодавства.