8 квітня члени Національного комітету програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» – IFAP –обговорили подальшу роботу в комітеті. Очолює Національний комітет голова Національної ради Ольга Герасим’юк.
Заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Микола Мовчан і представниця Постійного представництва України в ЮНЕСКО Наталя Шакуро розповіли про програму ЮНЕСКО, сферу її охоплення і особливості взаємодії в її рамках. Зокрема, йшлося про те, у який спосіб члени Національного комітету можуть активувати українську позицію в робочих групах IFAP.
Активне експертне лідерство і українська адженда в роботі Програми – такі завдання ставлять перед собою члени Національного комітету IFAP. Вони обговорили деякі із запланованих ЮНЕСКО міжнародних заходів, до яких варто долучитися членам комітету – з метою впливу на вироблення інформаційної політики на міжнародному, регіональному і національному рівнях.
Серед головних напрямів роботи Національного комітету, спрямованих на реалізацію пріоритетів України у сфері мандату Програми, визначено зокрема:
- інформація для розвитку;
- інформаційна грамотність;
- інформаційна етика;
- цифрове збереження інформації;
- доступність інформації;
- багатомовність.
Звернули увагу, що росія активно використовує майданчик ЮНЕСКО для поширення своїх наративів, а також послуговується логотипом організації при проведенні сумнівних заходів. Український Національний комітет IFAP бачить також своїм завданням належно реагувати на такі прояви і надавати світові достеменну інформацію про недобросовісність росії та її агресивну політику. Комітет буде домагатися більшої політичної ізоляції держави-агресора
Вікторія Романюк, заступниця директора Могилянської школи журналістики, яка очолила Робочу групу з інформаційної етики Програми, повідомила що наразі розробляє робочий план групи, який має подати до Секретаріату ЮНЕСКО.
Учасники комітету визначилися з першими кроками, які вони спільно планують реалізувати у найближчі два місяці. На пропозицію Євгенії Кравчук, яка є заступницею Національного комітету IFAP і очільницею Комітету з питань культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ, вивчать також можливість залучення на підтримку позиції України міжнародних її партнерів.
Зустрічі Національного комітету IFAP відбуватимуться регулярно, не менш ніж 4 рази на рік. Про виконану роботу Комітет звітуватиме Бюро Національної комісії у справах ЮНЕСКО.