Член Національної ради Максим Онопрієнко в рамках робочого відрядження до Франції 20 червня зустрівся із членом французького медіарегулятора Arcom Антуаном Болей. Вони обговорили нещодавній сюжет телеканалу TF1, який був знятий з російських позицій на окупованих територіях України.

Антуан Болей в Arcom очолює робочу групу «Створення та виробництво аудіовізуальних, кінематографічних і музичних засобів» і є заступником голови робочої групи «Нагляд за онлайн-платформами».
Представник французького медіарегулятора засвідчив його проукраїнську позицію та обізнаність в питанні інформаційної складової російської агресії проти України. Обговорюючи сюжет TF1, сторони зійшлися на думці, що він порушує професійні стандарти журналістики.
Водночас Антуан Болей пояснив, що для французького суспільства неочевидною є наявність шкідливих російських наративів у цьому сюжеті, і цей матеріал сприймався як такий, що продемонструє методи російської пропаганди та її вплив.
Максим Онопрієнко пояснив контекст і причини обурення, які викликав цей сюжет в українському суспільстві. Антуан Болей прислухався і взяв до уваги зауваження української сторони щодо незаконного перебування журналістів TF1 на окупованих територіях та недостатньо чітко поданого контексту в матеріалі.
Сторони погодилися, що Національна рада підготує перелік формулювань і висловлювань, які є неприйнятними для України під час висвітлення війни. Цей перелік буде надано французькому регулятору та безпосередньо мовнику TF1.
Також під час зустрічі було обговорено проблему ретрансляції кількох російських каналів французьким супутниковим оператором Eutelsat. Arcom займається цим питанням, наразі заплановано низку зустрічей із представниками компанії, під час яких буде представлена аргументація української сторони.
Антуан Болей висловив готовність найближчим часом спільно організувати візит членів французького медіарегулятора до Києва.

Крім того, Максим Онопрієнко долучився до дискусійної панелі міжнародного кінофестивалю документального кіно «Sunny side of the Doc 2023», у рамках якого були презентовані документальні проєкти Національної суспільної телерадіокомпанії. Серед них були фільми воєнної, культурної, історичної й музичної тематики.
Під час презентації виконавчий продюсер телеканалу «UA:КУЛЬТУРА» Лук’ян Галкін наголосив, що важливий вектор для України – «бути не просто картиною жахливих подій, а чимось більшим». Адже глядачі швидко звикають до катастрофічних новин, якщо вони відбуваються не в їхній країні. «Ми – країна, яка не тільки вижила під час війни, але ще більше розвинулася!».

Попереду в української команди Суспільного – участь у міжнародних пітчингах документальних проєктів.