«Чернівецький промінь» отримав попередження і штраф

10.06.2021

Національна рада на засіданні 10 червня розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «Чернівецький промінь», м. Чернівці (логотип «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРОМІНЬ (комбіноване)»). Регулятор застосував санкції «оголошення попередження» і «стягнення штрафу» у розмірі 5 902 грн через показ програми без інформації про назву та адресу виробника і трансляцію іншомовних реплік без субтитрування під час демонстрування україномовних фільмів.

10 грудня 2020 року регулятор оголосив попередження телеканалу «Чернівецький промінь» за недотримання частини п’ятої статті 6 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки у поширеній ним передачі не було зазначено інформацію про назву та адресу виробника. Пунктом 3 рішення відповідного рішення компанію було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Аби пересвідчитись, чи зобов’язання виконано, було здійснено моніторинг і позапланову перевірку телеканалу.

Моніторинг «Чернівецького променя» від 29 січня 2021 року зафіксував ознаки порушення ліцензіатом вимог частини п’ятої статті 6 та пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки у передачі «Карусель» (початок о 12.57) не було вказано інформації про назву та адресу виробника.

Крім того, телеканал не дотримався абзацу четвертого частини шостої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Ця норма регламентує, що фільм вважається виконаним державною мовою, якщо звуковий ряд при його демонструванні (розповсюдженні) виконаний, дубльований, озвучений українською мовою. Для цілей реалізації художнього, творчого задуму допускається у фільмі (крім дитячих та анімаційних фільмів) використання інших мов в обсязі не більше 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму, при цьому всі іншомовні репліки субтитруються українською мовою. Так, в ефірі ліцензіата під час демонстрування україномовних фільмів частина реплік була  виконана іншою мовою (російською) без субтитрування.

Національна рада визнала порушення телеканалу «Чернівецький промінь» зазначених законодавчих норм, а також невиконання зобов’язань, накладених попереднім рішенням про санкцію. Компанії оголошено попередження. На підставі частини одинадцятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» до ліцензіата застосовано санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 5% суми ліцензійного збору, що становить 5 902 грн, який вона має сплатити упродовж 30 днів. Водночас «Чернівецький промінь» зобов’язаний увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства з дня набрання чинності рішенням.