Чернівецька область готується до вимкнення аналогового сигналу

30.08.2018

Стан готовності Чернівецької області до переходу від аналогового ефірного телебачення до цифрового мовлення стандарту DVBT2 обговорили 29 серпня члени робочої групи з питань переходу на цифрове телевізійне мовлення при Чернівецькій обласній державній адміністрації.

У Чернівецькій області працюють два передавачі цифрового сигналу – в Чернівцях та Новодністровську. Відповідно, тут і в наближених районах буковинці мають змогу підключитися до цифрового телебачення. Окрім того, цифрове ефірне телебачення можуть дивитися мешканці Хотинського й Кельменецького районів – там цифровий сигнал згідно з даними Карпатської філії УДЦР розповсюджується з передавача, встановленого на Хмельниччині.

Для тих районів області, де наразі наявні так звані білі плями з прийомом DVB-T2, є альтернативні способи для подальшого перегляду телевізійних програм, зазначила представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любов Нечипорук.

Зокрема, у восьми з одинадцяти районних центрів регіону –  Кіцмані, Сторожинці, Глибоці, Герці, Новоселиці, Хотині, Кельменцях, Сокирянах, відповідно до ліцензій Національної ради, працюють провайдери програмної послуги. Вони пропонують буковинцям пакети кабельного й інтернет- телебачення з різноманітними пакетами програм та різною абонентною платою, тобто тут  глядачам є з чого обирати.

Окрім того, в значній кількості домогосподарств Чернівецької області, і в гірських районах зокрема, вже встановлені супутникові антени.

Перший заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк запевнив, що крайова виконавча влада надає всебічне сприяння в процесі переходу від аналогового до цифрового мовлення. При облдержадміністрації створена та працює «гаряча лінія»  з питань переходу на «цифру» – (0372) 55-37-94, представникам найбільших торгових марок і дрібним постачальникам цифрового обладнання розіслане звернення щодо забезпечення в продажу перетворювачів цифрового сигналу.