1 вересня в Україні буде припинено аналогове ефірне телемовлення. Щоправда, не на всій території. Зокрема, продовжуватимуть працювати передавачі на півночі Чернігівщини.

Нещодавно Уряд, врахувавши пропозиції Національної ради, ухвалив рішення не відключати до кінця року аналогове телемовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією. Таким чином, у Чернігівській області до 31 грудня 2018 року працюватимуть передавачі у містах Чернігів, Корюківка, Новгород-Сіверський та у селищі Холми. Окрім того, триватиме трансляція телепрограм Національної суспільної телерадіокомпанії (на Чернігівщині це «UA: Перший» та «UA: Чернігів»), а також місцевих мовників, що не мають цифрових ліцензій (ДКП «Ніжинське телебачення»). Утім, з 1 січня 2019 року аналогові телетрансляції мають бути припинені остаточно. Загалом в області транслюватиметься 15 телеканалів ( 14 телеканалів в місті Чернігові, по 4 програми в місті Корюківці та селищі Холми, три телепрограми в місті Новгород-Сіверському).
Ці та інші питання переходу на цифрове ефірне телебачення обговорювалися 30 серпня на підсумковій нараді для представників Чернігівського, Куликівського, Козелецького, Ріпкинського та Городнянського районів, яка відбулася у приміщенні Чернігівської райдержадміністрації. Головне завдання — донести до місцевих жителів всю наявну інформацію, аби відключення аналогового телебачення не стало несподіванкою для глядачів.
Аналогічні заходи для працівників місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування решти районів області вже відбулися у Мені, Ніжині та Прилуках.

Під час кожної наради представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ірина Сенченко акцентувала увагу на необхідності зміни технологій. Адже аналоговий стандарт для передачі радіосигналу є морально застарілим. Натомість, цифрова трансляція забезпечує кращу якість зображення та звуку, а крім того, дає змогу більш ефективно використовувати радіочастотний ресурс.
Для прийому цифрового ефірного телесигналу глядачам потрібен зовнішній тюнер стандарту DVB-T2, що під’єднується до телевізора (або більш сучасний телеприймач із вбудованим тюнером) та звичайна телевізійна антена дециметрового діапазону.
Як наголосив головний інженер Чернігівської філії Концерну РРТ Сергій Ковальов, придатна будь-яка дециметрова антена, незалежно від її віку. Зокрема, жителі багатоповерхівок можуть використовувати колективні антени (там, де вони збереглися). Загалом, купувати для прийому цифрового телебачення «спеціальну цифрову» антену немає потреби.
Багатьох глядачів цікавить можливість отримати безоплатний телетюнер DVB-T2 за бюджетні кошти. Утім, державної програми забезпечення громадян такими пристроями наразі немає. За словами в. о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігоря Слезка, якщо така програма буде реалізовуватися, інформація про неї розповсюджуватиметься усіма можливими способами.

Нині громадяни можуть звернутися до органів місцевого самоврядування — міські, районні ради, органи об’єднаних територіальних громад — з пропозицією реалізувати таку програму на локальному рівні за кошти місцевого бюджету.
Під час наради поділилися власним досвідом представники місцевих телеканалів, які мають цифрові ліцензії. Філія НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція» («UA: Чернігів») уже транслює власні програми як в аналоговому, так і в цифровому стандарті. Комунальний телеканал «Новий Чернігів» та кабельний мовник «Дитинець» планують розпочати цифрове ефірне мовлення до кінця року.
Тим часом в області продовжується інформаційна кампанія з підготовки до вимкнення аналогового телебачення, ініційована Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за активної підтримки Чернігівської ОДА. Розповсюджуються інформаційні листівки, які містять відповіді на найбільш поширені запитання. Оператори «гарячої лінії» облдержадміністрації після навчання, проведеного представником в Національної ради в області, надають роз’яснення жителям області. У радіоефірі мовників області транслюється інформаційний ролик з попередженням про відключення аналогового телемовлення.
Така робота з інформування громадськості триватиме до повного завершення переходу на цифрове ефірне телебачення.