Чергова перевірка «Інтера» знову стосуватиметься показу фільмів із забороненими особами

16.09.2021

П’яту цього року перевірку, спричинену показом фільмів за участі осіб, які створюють загрозу національній безпеці, призначила 16 вересня Національна рада ПрАТ «Телеканал «Інтер». У період із 31 серпня по 12 вересня в ефірі мовника було зафіксовано 9 таких кінематографічних творів.

Законодавством України – абзацом десятим частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – встановлено заборону для телерадіоорганізацій транслювати аудіовізуальні твори, у тому числі фільми, одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Однак в ефірі телеканалу «Інтер» у зазначений проміжок часу було показано цілу низку фільмів, які порушують цю вимогу закону.

Це, зокрема, – «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Собака Баскервілів» за участі Микити Михалкова; «Взяти живим» за участі Йосипа Кобзона; «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Двадцяте століття починається» і «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона» за участі Бориса Клюєва; «Д’Артаньян і три мушкетери» за участі Михайла Боярського, Ірини Алфьорової, Аліси Фрейндліх, Олега Табакова і Бориса Клюєва; «Офіцери» за участі Василя Ланового; «Неймовірні пригоди італійців у Росії» за участі Валентини Тализіної;  «Гостя з майбутнього» за участі Наталії Варлей, Валентини Тализіної і Бориса Щербакова; «Завтра була війна» за участі Віри Алентової.

Пунктом а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлено також вимогу до телерадіоорганізацій  дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

Зважаючи на виявлені моніторингом Національної ради факти, регулятор призначив ПрАТ «Телеканал «Інтер» позапланову безвиїзну перевірку. Вона буде проведена в період із 4 по 18 жовтня. Компанія повинна надати Національній раді до 5 жовтня цього року визначений перелік документів для проведення перевірки.