Через трансляцію політичної реклами телеканалу «NewsOne» призначено позапланову перевірку

15.09.2016

15 вересня Національна рада призначила позапланову перевірку ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NewsOne») через трансляцію реклами однієї з політичних партій, що може суперечити чинним законодавчим нормам.

Так, провівши вибірковий моніторинг у період з 5 по 11 серпня 2016 року регуляторний орган зафіксував у часовому проміжку з 17:00 до 23:00 в ефірі телеканалу «NewsOne» вихід політичної реклами партії «За життя» загальним обсягом – 36 хвилин 42 секунди.

Ця реклама була відокремлена від інших програм і на початку, і наприкінці такими словами: «політична реклама». Визначення відповідного терміну наводиться у виборчому законодавстві, й це визначення пов’язане з поняттям «передвиборна агітація». Ведення ж передвиборної агітації поза виборчим процесом має ознаки дій, заборонених частиною другою статті 54 Закону України «Про місцеві вибори», частинами першою, другою статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України». За відсутності виборчого процесу в Україні розміщення реклами, зокрема політичних партій, має відбуватися на загальних засадах та з дотриманням вимог, визначених Законом України «Про рекламу».

Це перший випадок з такого роду ознаками порушення у практиці регуляторного органу, заявив голова Національної ради Юрій Артеменко під час засідання. Тому компанії призначено позапланову перевірку. Рішення буде ухвалюватися після докладного вивчення всіх нюансів цього питання, заявив він.