Через порушення правил мовлення у дні пам’яті і жалоби телеканалу «Вінниччина» оголошено попередження

08.12.2021

Недотримання правил мовлення у дні пам’яті, трауру (скорботи, жалоби) стало причиною застосування до ОА «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина» (логотип «Вінниччина») санкції оголошення попередження. Таке рішення за результатами позапланової перевірки Національна рада ухвалила 8 грудня.

Щороку у другу неділю вересня в Україні відзначається День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках.

Мовлення у дні пам’яті, трауру (скорботи, жалоби) потребує внесення змін до програмного наповнення телерадіоорганізацій. Такі вимоги передбачені відповідними Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті (Правила), що затверджені рішенням Національної ради.

В ефірі телеканалу Вінниччина 12 вересня цього року о 12:00 не було оголошено хвилини мовчання і не звучало повідомлення, з якого приводу відзначається день пам’яті. У проміжку часу між 06:00 і 13:23 на екрані не було зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, яке є доречним до події. Глядачам каналу у цей самий час не повідомляли про відзначення дня пам’яті.

Позапланова перевірка компанії, проведена 1 листопада, підтвердила виявлені ознаки порушення пунктів 2, 3, 5, 8 Правил і пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». У наданому Національній раді витягу із журналу обліку телепередач ТРК «Вінниччина» заходів щодо дня пам’яті 12 вересня не було передбачено.

Таким чином, Національна рада визнала порушення мовником зазначених вище норм Правил і Закону та оголосила йому попередження.

Ліцензіати Національної ради мають право звернутися до регуляторного органу про зняття санкції через рік після того, як відбулося порушення законодавчих вимог. У цей проміжок часу вони не повинні допускати повторних порушень законодавства.