Через неусунення порушень після оголошення попередження на Телевізійну та радіомовну компанію «ФОРА» накладено штраф

10.06.2016

Штраф на суму 14 500 грн. наклав регуляторний орган на ПрАТ «Телевізійна та радіомовна компанія «Фора», м. Харків, через неусунення компанією порушень після застосування до неї санкції «оголошення попередження». Рішення ухвалено на засіданні Національної ради 9 червня.

Попередження мовнику було оголошено 18 лютого цього року на підставі акта щодо неможливості проведення планової перевірки та у зв’язку з відсутністю мовлення ліцензіата на 26 ТВК у м. Харкові. Тоді компанію було зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Моніторинг від 25.03.2016 засвідчив, що ліцензіат мовлення не веде, а тому йому було призначено позапланову перевірку. Однак, її провести не вдалося, оскільки компанія не розміщується за вказаною в ліцензії адресою.

Повторний травневий моніторинг підтвердив, що мовлення компанія не відновила, що є порушенням частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії) та пункту а) частини першої статті 59 (телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії) Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і свідчить про неусунення порушень після оголошення попередження та є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу».

Відповідно до статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення на ПрАТ «Телевізійна та радіомовна компанія «Фора» накладено штраф  у розмірі 5% суми ліцензійного збору, нарахованої за видачу ліцензії, що становить 14 500 грн.