Через недотримання правил мовлення у дні пам’яті та жалоби телеканалам «LaLe» й «EUMUSIС» оголошено попередження

13.09.2018

За результатами позапланових перевірок рішеннями Національної ради 13 вересня до двох мовників застосовано санкцію оголошення попередження через невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Це – ТОВ «Дитячий телевізійний канал «ЛЯЛЄ», м. Сімферополь, АР Крим (супутникове мовлення, логотип «LaLe») й ТОВ «Музичний телеканал РУ М’ЮЗІК»,  м. Київ (супутникове мовлення, логотип «посмішка чоловічка, поміщена в чотирикутник із округленими кутами з написом EUMUSIС»).

Позапланові перевірки цим телеканалам Національна рада призначила 11 липня 2018 року, врахувавши результати  проведених моніторингів за 26 квітня − День чорнобильської трагедії, 8 травня – День пам’яті та примирення, 18 травня − День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу і 20 травня − День пам’яті жертв політичних репресій.

У процесі позапланової перевірки ТОВ «Дитячий телевізійний канал «ЛЯЛЄ» Національна рада з’ясувала, що 8, 18 і 20 травня в його ефірі не поширювалася мінімум раз на дві години інформація про День пам’яті, 8 і 20 травня в ефірі мовника було відсутнє оголошення о 12.00 хвилини мовчання, також у ці дні, а 18 травня у проміжок часу з 16:00 до 24:00, було відсутнє на екрані зображення палаючої свічки або іншого стилізованого зображення, які є доречними до відповідної події.

В ефірі ТОВ «Музичний телеканал РУ М’ЮЗІК» 26 квітня у проміжок часу з 11:08 до 24:00 було відсутнє на екрані зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення під час трансляції реклами та динамічних заставок із логотипом телеканалу, 8 травня у проміжок часу з 00:00 до 10:00 та протягом доби під час трансляції реклами не було стилізованого зображення «палаючої свічки» і «червоного маку», а 18 травня відповідного зображення не було у проміжку часу з 00:00 до 11:56. 26 і 8 травня мовник не оголосив о 12:00 хвилини мовчання. Крім того, не поширювалася мінімум раз на дві години в ефірному часі інформація про день пам’яті 26 травня (тільки інформування о 15:22 і 15:55), 8 травня така інформація була відсутня до 10:19, а 18 травня – до 13:55.

Враховуючи підсумки позапланових перевірок, Національна рада оголосила компаніям попередження і вчергове закликала мовників не порушувати Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті й керуватися ними при плануванні програм і передач.