Частоти українських мовників буде перенесено з Красноперекопська в Чаплинку

21.02.2019

Національна рада звернеться до ДП «Український державний центр радіочастот» стосовно розробки висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб цифрового телемовлення, а також щодо технічного переносу телеканалів з Автономної Республіки Крим до міста Чаплинки.

Технічне перенесення семи телеканалів пропонується здійснити відповідно до звернення Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення з Красноперекопська у Чаплинку Херсонської області.

Як пояснив член Національної ради Сергій Костинський, це пов’язано з тим, що нарешті розбудовано телевежу в Чаплинці, збільшено її висоту з 93 до 133 метрів. Відтепер вона може ефективно використовуватися для протидії і розповсюдження українського телерадіомовлення на Чаплинський і  Каланчацький райони Херсонської області й Красноперекопський район тимчасово окупованого Криму. За словами Сергія Костинського,  канали, які замовляє Національна рада, наразі використовуються окупаційною владою Криму, і вони переносяться на Чаплинку з тим, аби використовувалися українськими телекомпаніями.

Також  регулятор замовляє прорахунок нових частотних присвоєнь для здійснення цифрового місцевого мовлення у Кременчуці Полтавської області.