Буковинські електронні ЗМІ готуються до початку передвиборної агітації

23.09.2015

Сьогодні, 23 вересня, відбулася нарада представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Чернівецькій області Любові Нечипорук із керівниками телерадіоорганізацій області. На нараді йшлося про особливості роботи електронних ЗМІ під час цьогорічних виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост, які відбуватимуться відповідно до нового Закону України «Про місцеві вибори».

Було наголошено, що виборчий процес уже стартував – 5 вересня, за 50 днів до виборів, а 14 вересня всі телерадіокомпанії області встановили розцінки ефірного часу для агітації. Передвиборна агітація розпочнеться із дня, наступного за днем ухвалення територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Закінчиться вона о 24 годині 23 жовтня. «Тож відповідно ведення передвиборної агітації до початку і після завершення цих термінів забороняється», – наголосила Л. Нечипорук під час спілкування з ліцензіатами Національної ради.

Учасники зустрічі детально проаналізували всі норми виборчого законодавства щодо гарантії публічності й відкритості виборчого процесу, порядку використання ЗМІ, розміщення політичної реклами. Представником регуляторного органу було висловлено сподівання, що чернівецькі мовники не допускатимуть порушень.