Бердянському телеканалу «ЮГ» оголошено попередження

08.04.2021

За результатами розгляду матеріалів позапланової безвиїзної перевірки Національна рада 8 квітня на засіданні оголосила попередження ТОВ «ТРК «ЮГ», м. Бердянськ Запорізької обл., за двома ліцензіями компанії. Ліцензіат не виконав умови власних ліцензій і не дотримався визначених програмних концепцій мовлення.

Перевірка телерадіокомпанії проводилася на підставі моніторингу від 30 вересня 2020 року. Національна рада отримала від ліцензіата документи і матеріали щодо організації ним ефірного телевізійного мовлення і проаналізувала запис ефіру.

Ліцензії цієї телерадіокомпанії не передбачають ретрансляцію передач інших мовників. Однак 30 вересня в ефірі каналу здійснювалась ретрансляція програм ТОВ «Телеканал «Прямий», м. Київ, обсягом 7 год. 30 сек./добу. Логотипу телеканалу «Прямий» не було зафіксовано у зв’язку з геометричним перетворенням зображення при зміні співвідношення сторін екрану із формату 16х9 на формат 4х3. Проте Програми «Репортер» і «Гаряча тема» були позначені знаком «© ТОВ «Телеканал «Прямий», були зафіксовані відбивки «Прямий Пряма опозиція», «Прямий Реклама», «Прямий Політична реклама» і «Прямий Соціальна реклама». Крім того, було встановлено відповідність програм телепередач за 30.09.2020 ТОВ «ТРК «ЮГ» і ТОВ «Телеканал «Прямий».

Подана ліцензіатом копія ліцензії (дозволу) на використання об’єктів інтелектуальної власності ТОВ «Телеканал «Прямий» не має юридичної сили, оскільки не була засвідчена в установленому порядку.

ТРК «ЮГ» не надало підтвердних документів, які би свідчили про те, що показані того дня в його ефірі програми і передачі повністю або частково створені саме телерадіоорганізацією.

Таким чином, Національна рада зафіксувала і визнала порушення компанією частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії); частини восьмої статті 28 (ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення) і пункту а) частини першої статті 59 (телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії) Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

У програмній концепції мовлення ліцензіата відбулися не передбачені такі зміни: було зменшено обсяг розважальних передач з 1 год. до 03 хв. 15 сек./добу; не транслювалися дитячі передачі (ліцензія передбачає 1 год. таких передач на добу) і передачі іншого тематичного спрямування (за ліцензією – релігійні 10 хв./добу). Також зафіксовано ретрансляцію програм ТОВ «Телеканал «Прямий», м. Київ (логотип «Прямий») загальним обсягом 7 год. 30 сек./добу (38,9 %).

Національна рада оголосила ТОВ «ТРК «ЮГ» попередження за двома ліцензіями і зобов’язала його упродовж місяця з дня ухвалення рішення регуляторного органу увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.