Шостий апеляційний адміністративний суд своїм рішенням від 06.10.2020 у справі за позовом ПрАТ «Телеканал «Інтер» до Національної ради підтвердив правомірність застосування до мовника санкції «оголошення попередження» за показ фільмів, учасниками якого є персони, внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. У задоволенні позовних вимог ПрАТ «Телеканал «Інтер» відмовлено.
22.03.2018 за результатами позапланової перевірки Національна рада ухвалила рішення оголосити попередження телеканалу «Інтер» (мовлення в багатоканальній мережі МХ-1) через показ фільмів «Москва сльозам не вірить» та «Іронія долі, або З легкою парою!» за участі О. Табакова і В. Тализіної, які є в Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Національна рада визнала тоді порушення ліцензіатом абзацу 10 частини другої ст. 6 і п. «а» частини першої ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Мовник це рішення регулятора оскаржив в Окружному адміністративному суді м. Києва і просив визнати його протиправним і скасувати. Своїм рішенням від 30.04.2020 у справі № 826/5554/18 позов Приватного акціонерного товариства «Телеканал «Інтер» суд задовольнив повністю.
Однак це рішення було оскаржено Національною радою у Шостому апеляційному адміністративному суді. За результатами розгляду справи постановою суду від 06.10.2020 апеляційні скарги Національної ради і Максима Ковбика задоволені, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2020 скасоване. Суд ухвалив нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ПрАТ «Телеканал «Інтер» відмовив.
Шостий апеляційний адміністративний суд вказав, що абз. 10 частини другої ст. 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є нормою прямої дії, яка прямо забороняє телерадіоорганізаціям трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, віднесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також, що ця норма не містить часових обмежень щодо дати виготовлення фільму, зокрема до 1991 року чи після, з метою недопущення їх трансляції. Порушення цієї норми законодавства про телебачення і радіомовлення передбачає застосування Національною радою відповідних санкцій до телерадіоорганізацій.
Такого самого висновку Шостий апеляційний адміністративний суд дійшов 04.08.2020 під час розгляду апеляційної скарги Національної ради у справі № 826/12423/18 за позовом ТОВ «Віа Медіа» до Національної ради про визнання протиправним і скасування рішення від 17.05.2018 № 661, яким також було застосовано санкцію «оголошення попередження» за порушення аналогічних вимог закону.