9 серпня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день корінних народів світу

09.08.2023

Задля щорічної солідарності з народами, які становлять меншість на своїй історичній батьківщині, — у 1994 році Генеральна Асамблея ООН встановила 9 серпня Міжнародний день корінних народів світу.

Верховна Рада України для сприяння консолідації і розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності усіх корінних народів України у 2021 році ухвалила Закон «Про корінні народи України».

Корінний народ України – це не просто національна меншина. Корінний народ — це автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території нашої держави, є носієм самобутньої мови та культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власної держави за межами України.

Відповідно до Закону корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Однією з ознак сталої демократії і розвиненої державності є захист корінних народів. І ми щасливі, що Україна є саме такою державою, яка захищає права своїх корінних народів.

Вітаємо усіх представників корінних народів України зі святом! Ми раді, що, живучи поряд, збагачуємо наші спільні культурні, побутові, соціальні надбання.