9 листопада – Радіодиктант національної єдності. Пишемо разом!

07.11.2022

9 листопада, в середу, об 11:00 відбудеться Радіодиктант національної єдності. Текст диктанту читатиме народна артистка, Герой України Ада Роговцева, його автором є українська письменниця і режисерка Ірина Цілик. Працівники Національної ради також приєднаються до написання радіодиктанту.

Радіодиктант – традиційна подія, яка відбувається в Україні із 2000 року. Щорічно її проводять у День української писемності та мови. Це – акція єднання, до якої охоче долучаються українці у всьому світі. Усе частішими є випадки, коли свої знання української перевіряють також люди інших національностей, які лише вивчають нашу мову.

Радіодиктант-2022 транслюватимуть на хвилях «Українського радіо» і «Радіо «Культура», в ефірі телеканалу «Суспільне Культура» і на діджитал-платформах Суспільного мовлення – на фейсбук-сторінці Суспільне Новини, ютуб-каналі «Українського радіо» та «Суспільне Новини»; у додатку suspilne.radio або Дія.

Цьогоріч написання радіодиктанту адаптовано до умов воєнного часу. У різних країнах світу будуть облаштовані студії, щоби диктант могли писати вимушені переселенці та українці, які живуть за кордоном. 

11 листопада, буде опублікований текст диктанту, а відтак можна буде перевірити свої знання української.

Суспільне підготувало інструкцію про те, як взяти участь у радіодиктанті.

Приєднуйтеся до написання Радіодиктанту-2022! З любов’ю плекаймо нашу рідну мову!