9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму та антисемітизму

09.11.2023

Щороку, 9 листопада, за рішенням ООН у всьому світі цей день відзначається як день боротьби з проявами фашизму, ксенофобії та антисемітизму. Ця ініціатива започаткована Міжнародною мережею проти расизму UNITED, яка об’єднує понад 500 організацій із 49 країн.

У 1938 році під час нечуваного за наслідками єврейського погрому в Німеччині було спалено і зруйновано більше ніж 300 синагог і єврейських будинків. Загинуло понад 900 німецьких євреїв. Із того часу минуло 85 років, але по всьому світу знову лунають прояви ксенофобії, націоналізму, антисемітизму, расизму – всього того, що складає поняття «фашизм».

Щорічно в Міжнародний день проти фашизму та антисемітизму проходять виставки, мітинги, демонстрації та інші заходи в пам’ять про жертви нацизму, жертви терору на національному, расистському, зокрема антисемітському ґрунті.

Регулятор неодноразово звертав увагу медіа на неприпустимість поширення дискримінаційних висловлювань, повторення пропагандистських меседжів країни-агресора, адже вороги використовують будь-які спроби, щоб роз’єднати наше суспільство. Утвердження недискримінації і толерантності наближає Україну до європейської спільноти.

Національна рада засуджує будь-які прояви дискримінації і мови ворожнечі в суспільстві та закликає бути толерантними.