Відповідно до Указу Президента України від 24.03.2015 № 169/2015 в Україні щорічно 8 травня відзначається День пам’яті та примирення. Національна рада звертає увагу керівників телерадіоорганізацій на необхідність внесення цього дня відповідних змін до програм теле- і радіопередач.
Цей пам’ятний день започатковано задля вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті тих, хто загинув на фронтах, в окопах, і тих, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Передачі саме такої тематики будуть доцільними для поширення у ефірах телерадіоорганізацій 8 травня.
Також у травні пам’ятними є такі дні:
14 травня ̶ День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни;
16 травня ̶ День пам’яті жертв політичних репресій;
18 травня ̶ День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
При плануванні програм і передач на ці дні Національна рада рекомендує керуватися Правилами ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 12.02.2021 № 95 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.04.2021 за № 541/36163).
Нагадаємо, що 12 лютого 2021 року Національна рада ухвалила рішення, яким затвердила зміни до Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, і передала його для державної реєстрації у Міністерство юстиції України. Нова редакція Правил набула чинності після їх оприлюднення в Офіційному віснику України № 34 5 травня цього року. Також Правила розміщені на сайті регулятора.