6 червня – День журналіста України

06.06.2018

У наш час важко уявити світ без засобів масової інформації. Щодня журналісти своєю працею творять день прийдешній, і невипадково ЗМІ вважаються «четвертою гілкою влади».

Із розвитком нових технологій вплив медіа на громадянське суспільство стає потужнішим, а часто, як ми бачимо із сьогоднішніх реалій, перетворюється на зброю. Про це мусять пам’ятати всі журналісти, всі, хто створює відеоряд нинішніх подій на екранах телевізорів, говорить про них на радіо чи на шпальтах газет і в інтернеті.

Безперечно, той світ, який творять медіа, не повинен відрізнятися від справжнього, та водночас він має бути й таким же різноманітним, як і все, що оточує нас. На жаль, вітчизняна журналістика нині слабує на гіперболізацію негараздів і часто-густо створює такі апокаліптичні картини, від яких аудиторія впадає в депресію. Можливо, і через це останніми роками фіксується спад довіри до ЗМІ. Проте наше сьогодення явило нам і тих професіоналів, які залишаються вірними своїй справі у будь-яких обставинах, навіть під кулями у вогні, і всі ми пишаємося відвагою цих добре знаних людей.

Тому у день професійного свята бажаємо всім журналістам замислитися над суттю професії і не легковажити її принципами, адже кредо справжнього журналіста, як і медика – не зашкодь!

Ілюстрація з сайту tv.ua